Nefes Kokusunu Önleme Yöntemleri

Toplumda neredeyse her dört kişiden birinde var olan ağız kokusu problemi genellikle ağızda kalan gıda parçacıkları ve bakterilerin parçalanması sonucunda oluşuyor. Birçok kişinin yaşadığı ağız kokusu sorunu mutlaka tedavi edilmelidir. Çünkü ağız ya da nefes kokusu kişinin sosyal hayatını ne yazık ki olumsuz anlamda etkiler.

Nefes Kokusunu Önleme Yöntemleri

Nefes Kokusunu Önleme Yöntemleri

Birçok kişi için tiksindirici gelen ağız kokusu rahatsızlığı yaşayan insanlar u sorundan haberdar ise mutlaka kendi çapında bazı yöntemlere başvurmalı ve buna engel olacak önlemleri almalıdır. Peki ağız kokusuna karşı ne gibi önlemler alınmalı? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için pratik ağız kokusu çözüm önerileri verdik, mutlaka siz de okuyup yararlanmalısınız.

Kötü Nefes Kokusuna Son

Her şeyden önce kesinlikle ve kesinlikle dişlerinizi yemekten sonra fırçalaması tavsiye ediyoruz. Diş fırçasının yumuşak kıllı olmasına özen gösterin ve 3-4 ayda bir fırçanızı değiştirmeyi asla ihmal etmeyin. Ayrıca sizlere diş ipi kullanmanızda tavsiye ediyoruz. Eğer buna uyarsanız büyük ölçüde nefes kokunuzu önleyebilirsiniz. Diş taşlarınız varsa 6 ayda bir dişlerinizi temizletmeniz gerekir. Ağız hijyeni için bu şarttır. Ayrıca yeterli su içmemiz gerekir. Kahve, çay ve alkol su yerini asla tutmaz.

Nefes Kokusunu Önleme Yöntemleri

Nefes Kokusunu Önleme Yöntemleri

Geçici çözüm arıyorsanız karanfil,rezene veya nane yaprağı kullanabilirsiniz. Çünkü bunlar ağız içerisindeki bakterileri öldürebilir. Yine bir başka tavsiyemiz ise yeşilçay tüketmeniz olacak. Çünkü yeşilçay içerisindeki polifenol ağız kokusunun sebebi olan bakterileri öldürür. Kızılcık suyu içmeniz de tavsiye edebiliriz. Ayrıca birkaç damla limon damlattığınız su ile ağız gargarası yapabilirsiniz.

Yanıtla