Doğru Mezuniyet Elbisesi Nasıl Seçilir?

Mezuniyet elbisesi seçerken hem yaşınıza hem de bedene uygun olması gerekir. Mezuniyet elbisesi hem uzun hem de kısa olmak üzere birbirinden farklı modellere sahiptir. Uzun bir tuvalet mi yoksa mini elbise mi giysem diye düşünebilirsiniz. İlk etapta mezuniyet gecesinde nasıl bir kıyafet giymeniz gerektiğini bilmelisiniz. Doğru mezxuniyet elbisesiyle özel ve anlamlı güne yakışır olmaya başlarsınız.

Mezuniyet elbisesine dair dikkat etmeni gerekecek en önemli faktörler nelerdir diyorsanız gelin göz atalım.

Vücut Tipine Uygun Kıyafet Seçin

Mezuniyet elbisesini seçerken en dikkat edilecek konulardan biri ise vücut tipine uygun olmasıdır. Vücut tipine uygun kıyafet seçtiğiniz zaman tarzınızı en güzel şekilde yansıtmaya başlamış olursunuz. Vücut tipinize yakışacak, çok bol ya da çok dar olmayan kıyafetler doğal olarak sizleri de oldukça güzel şekilde göstermeye neden olacaktır. Tarzınıza yakışacak olan en güzel ve vücut hatlarınızı daha iyi şekilde gösterecek mezuniyet elbisesi modelleri seçmelisiniz.

Göğüs bölgeniz büyük bel bölgeniz kalın ve basen genişse o zaman V yaka elbiseleri kullanabilirsiniz. Fakat hataya düşmemeniz gerekecek en önemli konu ise göğüs bölgesindeki işlemelerden uzak durmanız olacaktır. Kalça ve bel kısmı orantılıysa basene tam oturan ve aşağıya doğru düz şekilde inen elbiseler çok yakışacaktır.

Ten Rengine Göre Renk Seçin

En anlamlı günlerden olan mezuniyet gününde ten rengine yakışır şekilde mezuniyet elbiseleri seçmelisiniz. Açık tene sahipseniz o zaman mavi, somon, pembe gibi soft renkleri tercih edebilirsiniz. Çünkü açık renkli kişilere bu tür renk tonlarının oldukça yakıştığını ve daha güzel görünmelerini sağladığını söyleyebiliriz. Ten rengine göre mezuniyet elbisesi ile ektsra bir çaba sarf etmenize gerek kalmadan şık görünmeye başlamış olursunuz.

Koyu tren rengine sahip olanlar ve mezuniyet elbisesi seçimlerinde olacaklarında olabildiğince açık renklere gitmesi gerekir. Pudra, yeşil, mavi tonları seçebileceğiniz ideal renkleriniz arasında yer alacaktır.

Tamamlayıcı Aksesuar Kullanımı

Tamamlayıcı aksesuar kullanımı da mezuniyet günü için olmazsa olmazlardan biridir. Ayakkabı, çanta ve elbisenin mutlaka birbiriyle uyumlu olması gerekir. Bu yüzden mezuniyet elbisesi ve aksesuar uyumunu es geçmeyin. Mezuniyet elbisesi hazır olduktan sonra artık geceye çıkabilirsiniz.

Yanıtla