Güneş Gözlük Modelleri

İnsanları kullanım esnasında güneşin zararlı ultraviyole ışınlarından ve daha başka dış etkenlerden koruyan gözlüklere güneş gözlüğü denilmektedir. Güneş gözlük modelleri son birkaç yıla kadar lüks olarak görülürken sağladığı faydaların zaman içinde görülmesinden dolayı artık insani bir ihtiyaç olarak görülmektedir. Özellikle ülkemizin yaz mevsiminde güneşin zararlı ışınlarına maruz kalması ile göz sağlığı çok olumsuz yönde etkilenmektedir. Güneşin zararlı ışınları açık renk göz rengine sahip olanları çok fazla olumsuz etkiler. Bu etkiler şiddetli olacak şekilde göz ve baş ağrısıdır.

Güneş Gözlüğü Nasıl Olmalıdır?

Bir güneş gözlüğünün olmazsa olmazı, alınış sebebi kesinlikle güneşin zararlı olan ışınlarından korumasıdır. Zararlı ışınlara karşı koruma sağlamayan güneş gözlükleri asla kullanılmamalıdır. Çünkü renkli camlar göz bebeğinin küçülmesine neden olur. Küçülen göz bebekleri daima ışığı daha fazla alan gözlerdir. Bu sebepten ötürü kalitesinden emin olunmadan hiç bir gözlük satın alınmamalıdır. İkinci bakılacak olan kriter ise aşırı kırılgan yapıya sahip olmamalıdır. Dışarıda kullanılan bir ürün olduğu için insanların özgürce hareket etmelerine kısıtlama getirmesi kimsenin hoşuna gitmez. Bu sebep ile yere düştüğünde kırılmayacak ürünler seçilmelidir.

Güneş Gözlüğü Temizliği Nasıl Yapılır?

Yüklü miktarda ücret ödenerek alınan güneş gözlüğü uzun ömürlü olsun isteyenlerin bazı noktalara dikkat etmeleri gerekiyor. Bu noktaların başında, gözlük camlarının çizilmeye karşı korunmasıdır. Çizilen bir gözlük hele de güneş gözlüğü asla kullanılmamalıdır. Bunun dışında gözlük camları her akşam yatmadan önce kendisine özel olarak verilen çizmeyen bez ile temizliği sağlanmalıdır. Malzeme olarak ise güneş gözlüğü temizleme spreyi bulunuyor. Güneş gözlükleri temizlenirken asla camın çizilmesine neden olabilecek malzemeler kullanılmamalıdır.

Güneş gözlü modelleri satın alan kişilerin ürünün temizliği için de ekstra alışverişe çıkmaları gerekmektedir. Yumuşak yapıdaki bezler güneş gözlüğü lekerini gidermede çok yüksek orana sahiptir.

Zaman aralıklarında güneş gözlüğünün iki ana unsuru olan çerçeve ve camın birbirine tutturulmasını sağlayan vidalama sisteminin sağlamlığı kontrol edilmelidir.

Sizler de güneş gözlükleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve birbirinden farklı modelleri incelemek için https://www.asaloptik.com.tr/gunes-gozlukleri-yeni-urunler sayfasına gözden geçirebilirsiniz.

Yanıtla