Daha Fazla Su Tüketmek İçin Neler Yapabiliriz?

Su tüketimi bir insan için en önemli aktivitelerden bir tanesidir.  Her insan günde en az 2 litre su  sağlığı için tüketmek zorundadır.  Aynı zamanda dengeli ve doğru su tüketimi kişinin enerji seviyesini de düzene sokar.  Öyle ki  insanın ruhsal sorunların da bile  içtiği su etki sağlıyor.  Hepimiz biliyoruz ki vücudumuzun yaz yaklaşık olarak yüzde 60 kadarı sudan meydana geliyor. Bu yüzden suyun önemini anlamak çok da zor olmaz.  Dolayısıyla bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için özellikle de çok fazla su içmeyen okuyucularımız için su tüketimini artırmak adına neler yapabileceğini anlattık. Mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

su içmek

su içmek

Su Tüketimine Dikkat

Her şeyden önce eğer su içmek sadece susadığımız anlarda gerekiyor diye düşünüyorsanız bunu aklınızdan silmelisiniz. Su içmek için lütfen susamayı beklemeyin günlük ihtiyacımız olan su miktarının daha fazlasını içmeye özen göster.  Yemeklerden önce ve yemeklerden sonra kesinlikle bir bardak su içmeyi kriter haline getiriyor. Gazlı içeceklerden uzak durun. Bunun yerine su tercih edin.

su tüketimi

su tüketimi

Eğer bir ofis ortamında çalışıyorsanız masanın üstünde kesinlikle cam şişede  temiz su olsun. Böylece su gözünüzün önünde olur ve unutma ihtimaliniz kalmaz. Ayrıca arabanızda ve çantanızda da küçük şişe su bulundurma ihmal etmemenizi öneriyoruz. Yatmadan önce bir bardak su kesinlikle içmelisiniz. Bu aynı zamanda sindirim sisteminizin çalışmasına da yardımcı olur. Hatta su içmeyi sık sık unutanlardan iseniz telefonunuza bir hatırlatıcı ya da alarm kurabilirsiniz.

Yanıtla