Saçların Parlak Gözükmesi İçin Pratik Bilgiler

Saçların doğal ve parlak görünmesi için alınabilecek bazı tedbirler ve ufak uygulamalar ile bunu kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Örneğin saçların doğal bir parlaklığa sahip olması için saç bakım ürünlerinde doğru tercihi yapmak gerekir. Kullanılan ürünler mümkün olduğunca organik olmalıdır. Ayrıca saç tipine uygun bakım ürünü tercih edilmelidir. Maşa ve boya gibi uygulamalar yanında bir de saçların çok sıkı bağlanması yanlış fırça seçimi gibi durumlar saçların yıpranmasına neden olur. Bu da saç parlaklığı açısından problem oluşturur.

Parlak Saçlar

Parlak Saçlar

Saçları soğuk suyla yıkamak parlaklık açısından oldukça etkili olacaktır. Banyoda ılık suyla ile yıkadığınız saçlarınızı banyo sonrası 1 bardak soğuk su ile yıkayın ki saç tellerinin üst katmanları kapansın. Bu, saçların daha parlak gözükmesine katkı sağlayacaktır. Bir diğer parlaklık etkisi de sirkedir. Banyodan çıkmadan yarım saat önce yarım kova ılık su içerisine 1 çay bardağı koyulacak elma sirkesi saçlara parlaklık verecektir.

Beslenmenize Dikkat Edin

Saç bakım maskeleri de ayrıca saçlarda parlaklık sağlamak için idealdir. Badem yağı, hindistancevizi yağı, zeytinyağı gibi yağlar E vitamini açısından zengindir. Bu uygulama ile saçlarınızın daha parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

Parlak Saçlar

Parlak Saçlar

Saçların parlak görünmesindeki en önemli etkenlerden birisi de sağlıklı beslenmektir. Özellikle zeytin, avokado, fındık, ıspanak, bitkisel yağlar, ceviz ve yeşil yapraklı sebzelerin tüketimi saçların daha parlak ve sağlıklı görünmesi açısından çnemlidir.

Yanıtla