Topuk Dikenine Doğal Çözüm

Halk arsında topuk dikeni olarak anılarak topuğun yere değmesi ile iğne batıyor hissinin yaşandığı bu sıkıntılı durum kalsiyum birikmesi sonucundan oluşan ince sivri bir kemik çıkıntısı olarak anlatılabilir. Topuk dikeni yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyip özellikle uzun süre boyunca oturduktan ya da yattıktan sonra ayağa kalmak durumunda acı daha çok hissedilir.

Topuk Dikeni Belirtisi

Topuk Dikeni Belirtisi

Çözümü için doktorunuza danışmanız önerilir. Fakat bunun yanı sıra evinizde yapabileceğiniz doğal çözüm yolları ile de topuk dikenine çözüm oluşturabilirsiniz.

Topuk Dikeni İçin Yapılacak Olan Doğal Çözüm Kürü

Topuk dikeni için uygulanacak olan doğal kür için öncelikle orta acılıkta olan pul biber ve çekirdekli siyah üzüm gerekiyor.

Topuk Dikenine Doğal Çözüm

Topuk Dikenine Doğal Çözüm

Uygulama için üç yemek kaşığı çekirdekli siyah üzüm ile üç yemek kaşığı orta acılıkta olan pul biberi ilk etapta karıştırmayacaksınız. Üç yemek kaşığı pul biberi havanda güzelce ezdikten sonrası üç gün boyunca bu uygulamayı her akşam tekrarlayarak ayağınıza sarın. Sabah çıkarıp yıkayabilirsiniz. Sonraki gün ise çekirdekli siyah kuru üzümü üç kaşık olacak şekilde havana koyup gene ezin ve ayağınıza aynı şekilde üç gece boyunca bu uygulamayı yaparak yatın. Sabahları bezi çıkarıp ayağınızı yıkayabilirsiniz. Sonraki üçünce evrede ise orta acılıkta pul biber ve çekirdekli siyah kuru üzümü havanda beraberce ezip üç gün daha bu kürü uygulayacaksınız. Toplamda 9 gün sürüyor.

Yanıtla