Lazer Epilasyon Nedir

İnsanlar gerek kişisel temizlik anlamında gerekse de güzellik anlamında çeşitli bakım yaparlar. Özellikle kadınlar istenmeyen tüylerden kurtulmak için ciddi harcamalarda bulunurlar. Kadınların istenmeyen tüylerden kurtulmak için yaptığı güzellik uygulamalarının en başında lazer epilasyon gelir. Lazer epilasyon ağrısız yöntem olduğu gibi kısa süre işlemdir.

Lazer Epilasyon Nedir

Lazer Epilasyon Nedir

Günümüzde istenmeyen tüylerde kurtulmak isteyen kadınlar gittikleri güzellik salonları en fazla 8 seans sonrası istenmeyen tüylerden kurtulurlar. Lazer epilasyon genellikle her cilde rahatlıkla yapılan bir uygulamadır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Hamileler ise bu uygulamadan uzak durmalıdır. Lazer epilasyonunda kıl yapısı çok önemlidir. Piyasa koşullarında yaklaşık 4 farklı türde lazer epilasyon yöntemi uygulanır. Bu yöntemlerden birisi olan Alexandrite yöntemi, yalnızca aşın ten yapısına sahip olan insanlara uygulanan lazer tedavi yöntemlerinden birisi olup, herhangi bir iz bırakmaz ve hijyenik açıdan çok iyi sonuçlar verir.

Lazer Epilasyon Nedir

Lazer Epilasyon Nedir

İkinci lazer yöntemi ise diode yöntemi olmuştur. İnce tüylerin giderilmesinde etkili olan bu yöntem, Cilde çok yakın mesafeden atışlar yapıldığından, bölgeyi soğutmak için jel sürülür. Bu sebeple hijyenik olarak pek tavsiye edilmez. Nd yağ lazer epilasyon ise son dönemlerde en sık kullanılan lazer epilasyon yöntemlerden birisi olup, koyu ten rengine sahip olan kişilerin kullandığı yöntemdir. Ruby Lazer epilasyon yöntemi kısa tüyler üzerinde etkilidir. Lazer epilasyonu hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için internet üzerinden araştırma yapmak, bu lazer epilasyon türü hakkında karar vermek gerekir.

Yanıtla