Kol Sarkmalarına Karşı Koymanın Yolları

Kadınlar için her türlü kilo alımı büyük problem yaratır, ama söz konusu kollar olduğunda bu çok daha can sıkıcı bir hal alır. Kilo verdikten sonra kollarda oluşan deformasyon oldukça kötü bir görüntüye neden olur. Kolların sarkmaya başlamasıyla birlikte kadınsı hatlarını kaybeden kadınlar, vücutlarında bir uzuv eksilmişçesine kötü bir hisse kapılırlar. Ancak bazı küçük detaylara dikkat ederek kolların sarkmasını engellemek mümkün.

kol

kol

Kollarınızı Daima Çalıştırın!

Spor ya da egzersiz yapacak vaktiniz olmayabilir. Ancak bu kendinizi hareketsiz bırakmak için bir engel değildir. Yapmanız gereken tek şey gün içinde kollarınızı daha fazla hareket ettirmek. Sevdiğiniz hareketli bir müziği açın ve kollarınızı ritme göre hareket ettirin. Bu kadarını yapmak hem çok basit hem de çok keyifli olacaktır.

Dambılları Elden Bırakmayın!

Kendinize renkli mi renkli bir dambıl almaya ne dersiniz? Kollarınız için değer. Gün içinde sadece 15 dakikanızı ayırsanız bile yetecektir. Kollarınızı omuz hizasında açın ve dambılları yukarı kaldırıp aşağı indirin. Önce hafif olanlarla başlamayı da ihmal etmeyin.

kol sarkması

kol sarkması

Protein Ağırlıklı Beslenin!

Kollarınızdaki sarkmayı önlemek için kas kuvvetini artırmak şart. Bu sebeple öncelikle beslenme şeklinize dikkat etmeniz gerekiyor. Protein ağırlıklı gıdaları tüketmeye özen gösterin. En azından kahvaltı sofralarınızın baş tacı yumurta olsun. Bırakın sucuk kendi yağında boğulsun.

Bol Su Tüketin!

Bu sadece kollarınız için değil, tüm vücudunuz için yapılması gereken bir şeydir. Gün içinde en az 2 litre su içmeye özen göstermeniz gerekiyor.

Yanıtla