Hamilelikte Cilt Kuruluğu Nasıl Giderilir?

Anneliğin kadınların biyolojisine, fizyolojisine, psikolojisine ve hatta kimyasına bile büyük etkileri oluyor. İlk defa anne olan kadınların her yeniliğe tereddüt ve endişe ile bakmaları da hormanal değişimden kaynaklanıyor. Başlarda kusma, baş dönmeleri, cilt kuruluğu gibi normal sayılabilecek rahatsızlıklardan ötürü endişe duyulur. Ancak düzenli doktor kontrollerinde bu tip değişimlerin normalliği kolayca anlaşılabileceği için gereksiz evham yapmaya gerek yoktur.

Hamilelikte Cilt Kuruluğu

Hamilelikte Cilt Kuruluğu

Hamilelik sürecinde annenin kendi vücudu için gereken besinleri almasının yanı sıra bebeğin gelişimini karşılayacak besinleri de alması gerektiğinden, annenin vücudunun yenilenmesi için özel bakıma ihtiyaç olur. Düzenli ve yeterli beslenme şartları karşılanmadığı takdirde annenin vücudundan bebeğe aktarılan mineral ve vitaminlerin eksikliği, ciltte kuruluğa yol açar.

Cilt Kuruluğunun Giderilmesi İçin Yapılması Gerekenler

Derinin su kaybetmesinden kaynaklanan kuruluğun önlenebilmesi için ilk adım bol bol su içmektir. Yalnızca su tüketimiyle önüne geçilememe ihtimaline karşı düzenli olarak nemlendirici ürünlerin kullanılması sorunun çözümü için yardımcı olur. Su ile olan her temastan sonra bebek yağları, nemlendiriciler gibi vücudun suyu hapsetmesine yardımcı olan ürünlere yönelmek gerekir.

Hamilelikte Cilt Kuruluğu

Hamilelikte Cilt Kuruluğu

Kullanılan ürünlerde mümkün mertebe kimyasal içerik bulunmamasına hatta evde hazırlanabilen bakım kürlerinin tercih edilmesine, ürünlerin pH seviyelerinin ciltle uyumlu olduğuna dikkat etmek cilt kuruluğunun azaltılmasında önemli aşamalardır. Dengeli ve yeterli beslenme ile hiçbir tedaviye gerek kalmaksızın direkt olarak cilt kuruluğunun önüne geçilebilir.

Yanıtla