Hamilelik Döneminde Ananas Yenir mi?

Hamilelik dönemi içinde birçok farklı meyveye karşı isteğiniz artabilir. Daha önce yemiş olun olmayın bazı meyveleri ise yemeği arzu edebilirsiniz. Ananas her ne kadar günümüzde kolay ulaşılabilir olsa da herkesin sürekli olarak beslenmesi içinde yer alan bir meyve değildir. Tropikal bir meyve olan ananasın hamilelik döneminde yenilmesinin her hangi bir zararının olup olamadığı merak edilir.  Pek çok faydası ile bilinen ananasın hamilelik döneminde tüketilmesi ile ilgili olarak uzmanların yapmış olduğu açıklamalara göre anneye ve bebeğe son derece yararlı olduğu bildiriliyor.

gebelik

gebelik

Ananasın Hamilelik Döneminde Faydaları

Ananas hamilelik döneminde özellikle anne adaylarında yaşanan kabızlık sorunu için çözümdür. Ananası düzenli olarak tüketen anne adayları kabızlık sorunu ile karşılaşmazlar. Ananas aynı zamanda hamilelik döneminde yaşanan strese de etki ederek stresin giderilmesine yardımcı olur. Gebelik döneminde anne adaylarının vücutlarında oluşan ödemin atılmasına destek olan ananas özellikle el ve ayaklarda oluşan şişlikler üzerinde etkilidir.

hamilelik dönemi

hamilelik dönemi

Ananas meyvesinin içeriğinde bulunan magnezyum, A,C, B,kalsiyum ve potasyum gibi içerikler sebebi ile de bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve hastalıklara yakalanma oranının düşmesine sebep olur. Anne ve bebek için oldukça fayda sağlayan ananas meyvesini diğer tüm besin türlerinde olduğu gibi aşırı tüketmemeniz önerilir. Her yararlı olan besinin fazla tüketimi zararlı olabilir. Ananası meyve ya da taze sıkılmış meyve suyu olarak tüketebilirsiniz.

Yanıtla