Faranjite İyi Gelen Bazı Tarifler

Faranjit çoğu kişinin çeşitli nedenlerle yaşadığı rahatsızlıklardan biridir. Kişinin yaşam kalitesini oldukça olumsuz etkileyen faranjit daha çok kış aylarında ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Faranjitin en önemli sebepleri arasında bulunulan ortamın tozu, ısısı, mikrobik durumlar, kişinin metabolizma rahatsızlıkları yer alır. Faranjit olan kişilerde ses kısıklığı, boğazda kuruluk hissi, yanma ve acı gibi durumlar gözlenir. Bu yazıda siz değerli okuyuculara birçok kişinin yaşadığı bu rahatsızlıktan nasıl kurtulabileceğinizi anlattık, mutlaka okumalısınız.

faranjit

faranjit

Faranjite İyi Gelen Bitkiler Hangileri?

Artık birçok hastalığı çoğu insan şifalı bitkiler tüketerek yok etmeyi deniyor. Alternatif tıpın geliştiği bu dönemde herkes yaşadığı rahatsızlıklardan bazı otlardan yaptığı kürlerle kurtulabiliyor. Peki  faranjit rahatsızlığı yaşayanlar hangi bitkiden tüketmelidir? Siz değerli okuyucular için bu yazıda ilk vereceğimiz tavsiye kekik ve sirke ile yapabileceğiniz bir kür olacak. 1 çay bardağı sirke içine, bir tatlı kaşığı kekik ve kimyon atın. Sonra hazırlanan bu karışım için iki bardak kadar da su ilave edin. Kaynatın ve soğuduktan sonra bu kür ile günde iki ya da üç kere gargara yapın.

faranjit tedavisi

faranjit tedavisi

Boğazda gıcık hissi yaşıyorsanız sizlere bir diğer tavsiyemiz ise nöbet şekeri olacak. Nöbet şekerini emdiğinizde sesiniz açılır, midenize iyi gelir. Aynı şekilde bunun gibi meyan balı da gayet yararlıdır. Ağzınıza mercimek büyüklüğünde alıp emerseniz boğaz ağrınızdan kurtulabilirsiniz.

Yanıtla