Evinizde Enerji Tasarrufunu Sağlamanın Yolları

Elektrik faturaları oldukça can yakan ve bütçenize zarar veren seçimlere sahip olabilir. Bu seçimler nedeni ile de sıkıntıya düşüyor olabilirsiniz. Fakat enerji tasarrufuna yer vererek bütçenizden her ay otuz illa kırk lira arasından tasarruf yaparak yıl içinde büyük kazançları elde edebilirsiniz. Aşağıda bulunan enerji tasarruf içeriklerine yer vererek size dikkatli bir seçime yer vererek elektrik faturanızı düşürebilirsiniz.

  • Evinize beyaz eşya alırken mutlaka enerji tasarruf en yüksek olan seçime yer vermeniz önerilir. Satın alırken diğer ürünlere göre pahalı olan enerji tasarruflu ürün aslında bir iki sene de kendini amorti edecek ve size kazanç sağlayacaktır.
  • Led ya da LCD televizyon kullanımları günümüzde hayli arttı. Bu televizyonun kapatılması sonrasında fişinin çekilmemesi az da olsa elektriğin harcanmasına neden olur. Seyretmediğiniz zamanda televizyonununuz fişini çekerek ayda on lira tasarruf elde edebilirsiniz.
  • Mutfakta kullanılan fırınlarda yer alan ekranlar aslında eklektiğin sürekli harcandığına işarettir. Kullanmadığınız zaman fırının fişini çekmeniz de size aylık beş illa on lira arasından geri dönüş yapar.
  • Evinizde enerji tasarrufu yaparken özellikle kullandığınız lambalara da dikkat etmeniz önerilir. Enerji tasarrufuna sahip olan led lambaları kullanarak yıl genelinde küçümsenmeyen bir geri dönüşümde elde etme şansınız bulunuyor.
  • Kombinizin periyodik bakımını aksatmamanız da size avantaj sağlayarak elektrikten tasarruf etmenizi sağlayacak olan uygulamadır.

Yanıtla