Vajinismus Nedir? Tedavisi Nasıl Olur?

Yapılan araştırmalara göre her 10 kadının 1’inde görülebilen Vajinismus, kadının cinsel isteksizlik yaşaması ve hatta cinsel istek yaşamak istese dahi bundan korktuğu için yanaşamaması olarak tanımlanabilir. Daha çok gelişmemiş toplumlarda görülme olasılığı çok gibi dursa da aslında tam tersi bir durum söz konusu diyebiliriz. Sınıf farkı, ya da yetişme tarzı fark etmeksizin de Vajinismus kadınlarda ortaya çıkabiliyor. Elbette bunun altında yatan birçok neden var sonuç olarak neden ben denilmeden, yapılan tedaviler ile bunun üstesinden kolaylıkla gelinebilir.

Kısa Sürede Tedavi

Vajinismus tedavisi ortalama bir hafta da artık sona erebiliyor. Gerek ilaç kullanımı gerek terapiler ile Vajinismus yenilmeye mahkum oluyor. Bunun için bunu kabullenmeniz ve hemen önlem almak için uzmana başvurmanız yeterli. Vajinismus aslında tabu olan cinsel hayatın, birden kadının karşısına çıkması ile de çok fazla yaşanıyor diyebiliriz. Kadın evlense dahi hala bu yaptığını ayıp ya da günah olarak tanımlıyor ya da tam tersi bir durumda çok fazla acı çekeceğini ve hatta ölebileceğine kadar uç noktalarda düşüncelere kapılabiliyor.

Kadın kendini kastığı için de cinsel birleşme olmuyor ve bu durum eşlerin arasını duygusal olarak da açmaya başlıyor. Bu durumda özellikle erkekler eşlerine anlayış göstermeli ve zorlama ile değil, zamana bırakarak denemeye devam etmelidir. Özellikle Vajinismus ile savaşıyorsanız bir yardım alarak çok daha kolay bir çözüm ile bunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Yanıtla