Çekmece Kulplarının Değişim Zamanı

Çekmece kulpları en basit ve kötü bir görünüme sahip olan dolapları dahi oldukça farklı bir etki ile güzelleştirebilecek olan detaylardır. Geçmişte tek tip olan çekmece kulpları günümüzde oldukça farklı özelliklere sahip oldu. Metal ya da ahşaptan tasarlanan kulplar şimdi renk renk desenler ya da farklı figürler ile karşımıza çıkıyor.

çekmece kulpu

çekmece kulpu

Evinizde bulunan ve yıllardır iş gören dolap ya da çekmecenizden sıkıldınız mı?  Dolabınıza ufak dokunuşlar ile son derece farklı bir dokunuş katmaya ne dersiniz? Bu küçük dokunuş içinde farklı hayvan figürleri ile tasarlanmış olan kulplar oldukça dikkat çekici olabilir. Özellikle ahşap rengi mobilyalarda bu figürlere yer vermeniz mümkün. Bunun yanı sıra hazır olan bu kulplar yerine daha ekonomik çözüm üretip kendi kulplarınızı kendiniz tasarlayabilirsiniz. Hem sadece dolap ve çekmece değil kapı kulplarınızda da değişim yakalamanız mümkün.

kulp

kulp

Evde Kulp Dekore Etmek

Kulp dekorasyonu için öncelikle nasıl bir desen ya da renk uyumunun yakalanacağına dikkat etmeniz gerekir. Tuhafiyelerde bulabileceğiniz boncuk, kumaş, oyuncak, kapı numarası ve daha birçok malzeme ile değişimi yakalayabilirsiniz. Bunun yanı sıra dolap ya da çekmecenizi boyayarak komple bir değişim yakalamanız da mümkün.

Kulp seçimlerinizde parlak taşlar, hasır ip, kuş, kelebek ya da çocuğunuzun artık kullanmadığı minik araba ya da küçük topları da oldukça dikkat çekici çözümler yaratabilir.

Yanıtla