Karbonatla Gelen Güzellik

Tek bir malzeme ile tüm vücudunuzun bakımını yapabileceğinizi hayal edin. Mükemmel değil mi?İşte o mükemmel ürün karbonat.Üstelik her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz bir ürün…

Ayaklar için;

Kuruyan ve çatlayan ayakların dostudur karbonat.Sıcak suya bir miktar karbonat ve sirke döküp ayaklarınızı 20 dakika kadar bekletin.Çıkardığınızda yumuşacık olduklarını göreceksiniz.

Ağız için;

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra karbonat ile tekrar fırçalayın.Dişlerinizi beyazlattığı gibi ağız kokusuna da engel olacaktır.

Cilt bakımı için;

Genç Bir Cildin 7 Şartı

Karbonat doğal bir peeling malzemesidir.Sulandırılmış karbonat ile cildinize fazla bastırmadan masaj yapın.Çok kuru ciltlerde iyi durulamaya dikkat edin.

Canlı saçlar için;

Kepek problemi yaşıyorsanız şampuanla yıkadığınız saçınızı duruladıktan sonra karbonatla masaj yapıp durulayın.Sonra da durulama suyuna 1 kaşık elma sirkesi ekleyip durulanın.Saçlarınız pırıl pırıl olacaktır.

Acil durum;

Acil dışarı çıkmanız gerekiyor ve saçlarınız yeterince temiz değil. O zaman saçlarınızın dibine bir miktar karbonat dökün.Böylece karbonat saçınızın dibindeki yağı emerek temiz saçlara kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Yanıtla