Kantaron Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Ülkemizde son zamanlarda en çok tercih edilen bitkisel yağ seçimleri arasında yer alan kantaron yağı aynı zamanda cilde olan ciddi yararları ile de tercih ediliyor. Cilt bakım işleminde tek başına birçok yenilenmeye ve sağlıklı görünüme destek olacak olan yağı kullanırken ise sadece birkaç damlayı cildinize yedirmeniz yeterlidir. Gece yatmadan önce yapacağınız bu işlem ile cilt bakımınızda farklılığı kısa zamana görebilirsiniz. Dilerseniz cildinize uyguladıktan bir saat sonrada durulama işlemine yer açmanız mümkün. Fakat yağın gece boyunca cildinizde kalması daha büyük fayda etmenizi sağlayacaktır.

Yanık ve Yara Tedavisi

Yanık ve yara tedavisinde etkili olan yağ bölgede nemlenmeye destek olurken aynı zamanda cildin kendini yenilemesine de destek olur. Yağın cilde uygulanması sonrasında bölgede bulunan ağrı da kesilecektir.

Hücre Yenileyici

Cildin hücre yenilemesine destek olan kantaron yağı aynı zamanda ciltte bulunan iltihaplanmanın da giderilmesini sağlar. Gözeneklerin temizlenmesini sağlayan ürün bunun yanında cildinizi nemlendirir ve ipeksi bir cilde sahip olmanızı da sağlar.

Leke Giderici

Ciltte oluşan doğal lekelerin giderilmesinde ve cilt tonunun eşitlenmesinde etkili olan kantaron yağını düzenli olarak kullanmanız önerilir.

Pişik Giderici

Bebeklerde görülen pişiklerin kısa sürede giderilmesi işleminde etkili olan yağı rahatlıkla ve güven ile kullanabilirsiniz. Yağın kullanımı ile beraber bölgede yer alan ağrı ve ateşte yavaş yavaş azalacaktır.

Yanıtla