Köy Yaşamı Zor mu?

Son zamanlarda doğal yaşam seçimleri sonrasında köy hayatı ile ilgili seçimler bir hayli arttı. Birçok ünlünün doğal yaşam için tercih ettiği köy hayatı insanların köy yaşamı ile ilgili bilgi edinmeye çalışmasına neden oldu.

Şehir hayatının beton yığınından, trafik çilesinden ve ekonomik olarak zorlayan tercihlerinden bunalan birçok kişi artık köylere dönüş yapmaya başladı. Bu seçimlerde kendileri için en ideal mekân arayışlarına Home Office çalışma uygulamaları da destek oluyor. İnsanlar evlerinde çalışarak internet ortamı ile bilgi akışının elde edilebilmesi sebebi ile istedikleri yerde kendilerine bir yaşam kazandırabilmenin de avantajını yaşıyor.

Köy yaşamının zorlukları elbette var. Şehir hayatın olan sosyal yaşamı köy hayatı içinde edinmek bir hayli zordur. Bunun yanı sıra büyük marketler, alışveriş için tercih edilen AVM’lerde köy yaşamında kolaylıkla sağlanan tercihler değildir. Eğer bu kolaylıklara bağımlı iseniz köy hayatı sizin için son derece sıkıntılı ve zorlu olabilir.

Köy Hayatının Avantajları

Köy yaşamı içinde doğanın içinde olursunuz. Kendi ektiğinizi biçer ve buna göre çeşitli beslenme seçimlerine yer açabilirsiniz. Hayvancılık ve çiftçilik uğraşlarına girerek daha fazla ürün elde edebilir ve hatta bunların satışını da gerçekleştirebilirsiniz. Sakin ve huzurlu bir ortam içinde olmanın tüm avantajlarını köy hayatı ile elde etmeniz mümkün. Burada kurulacak olan komşuluklarda şehri hayatına göre çok daha samimidir.

Yanıtla