Gemi Yük Taşımacılığı

Gemi yük taşımacılığının uluslararası alanda çok önemli bir hizmet türü olduğu bilinmektedir. Özellikle dış ticaret için arzu edilen gemi yük taşımacılığını birçok firma yapmaktadır. Ancak her gemi yük taşımaıclığı yapan firmanın aynı kaliteyi ve güveni sağlamadığı bilinir. Doğal olarak bu konuda en iyi hizmeti veren adreslere talep daha fazladır.

Sektörün en çok tercih edilen adreslerinin başında ise HRA Global Lojistik gelmektedir. Bununla birlikte dünyanın dış ticaret hacminin büyük bölümünü deniz taşımacılığı oluşturur. Yani oldukça önemli bir taşımacılık türü olduğunu rahatça söyleyebiliriz.

Gemi Yük Taşımacılığı Nedir?

Gemi yük taşımacılığı, bir ürünün bir noktadan başka bir yere denizyoluyla taşınmasıdır. Ürünlerin boyutu, yapısı ve taşıma mesafesi başta olmak çeşitli unsurlar hizmetin içeriğini belirler. Bununla birlikte dünyada en fazla tercih edilen lojistik yönteminin gemi yük taşımacılığı olduğu söylenebilir. Çok büyük miktara sahip olan mallar bile deniz yolu ile gideceği adrese ulaşmaktadır.

Denizyolu taşımacılığı hizmetleri konusunda HRA Global Lojistik’i seçmek çok doğru olur. Buradaki hizmetin her yönden avantajlı ve hızlı olduğu görülmektedir.

Gemi Yük Taşımacılığının Avantajları

Gemi yük taşımacılığı çok sayıda yükü aynı ortamda taşıma şansı sunar. Bunun yanında maliyet oldukça düşüktür. Tabi zamandan tasarruf etme imkanı da elde edilmektedir. Ayrıca yükler güvenilir koşullar altında sevk edilir. Gemi yük taşımacılığının avantajlarından faydalanmak isteyen herkes HRA Global Lojistik’i tercih edebilir.

Gemi yük taşımacılığı konusunda HRA Global Lojistik’de destek alarak taşımacılık sorununuza hızlı ve doğru çözümler bulabilirsiniz. Üstelik hizmet içerisinde her ayrıntıya dikkat edildiği ve buna göre hareket edildiği görülmektedir. Böylelikle sorunsuz bir süreç neticesinde taşıma işlemi gerçekleşmiş olur.

Gemi Yük Taşımacılığı Çeşitleri

Uluslararası ticaretin değişmez taşıma yollarının başında denizyolu gelmektedir. Bunun yanında denizyolu taşımacılığı türleri olduğunu bilmekte önemli görülmektedir.

Öncelikle bu türleri iki ana gruba ayırmak gerekir.

 • Liner taşımacılık.
 • Tramp taşımacılk.

Liner taşımacılık: Bu taşımacılıkta verilen hizmet yüke göre ön planda tutulur. Yükler genel olarak heterojen yapıda olur. Ayrıca gemilerin hareket ve varış saatleri ile konumları önceden belirlenmektedir.

Tramp taşımacılık: Yükün kendisi çok önemli bir kriterdir. Yükün teslim zamanı veya saati ön planda yer almaz. Buna bağlı bağlı olarak yük hizmetten önce gelmektedir.

Yük ve gemi türüne göre yer alan taşımacılık yöntemleri ise şöyledir;

 • Tanker taşımacılığı.
 • Konteyner taşımacılığı.
 • Ro-ro taşımacılık.
 • Dökme yük taşımacılığı.
 • Kombine yük taşımacılığı.

Kimyasal maddeler başta olmak üzere farklı türden yüklerin gemi taşımacılığıyla yerine ulaştırılması mümkündür. Ayrıca yükün türüne göre en uygun yöntemin tercih edileceğine emin olabilirsiniz.

Gemi Yük Taşımacılığının Tercih Edilme Nedenleri Nelerdir?

Bilindiği üzere lojistik hizmetlerinde her zaman için avantajlı olan yöntemler daha çok tercih edilir. Bu konuda gemi yük taşımacılığının çekmiş olduğu talebin oldukça yüksek olduğu bilinir. Tabi böyle bir hizmetin tercih edilmesinde bazı sebeplerden bahsetmek gerekmektedir.

Gemi yük taşımacılığının sık tercih edilme nedenleri şöyledir;

 • Maliyet yönünden uygun olması.
 • Ürünlerin güvenle taşınması.
 • Çok sayıda ürünü elverişli bir ortamda yerine ulaştırma imkanı.
 • Gelişmiş yükleme ve boşaltma yolları sunması.
 • Yakıt tüketiminin az olması.

Deniz yolu diğer taşıma yöntemlerine göre daha az maliyetli olarak karşımıza çıkar. Üstelik gelişmiş teknoloji sayesinde yük indirip bindirme süreci daha basit olmaktadır. Doğal olarak zamandan önemli derecede tasarruf edilmiş olur. Bundan dolayı gemi yük taşımacılığının popülerliği azalmadan devam edecektir.

Gemi Yük Taşımacılığı Fiyatları

Gemi taşımacılığı için en merak eden konular arasında fiyat olduğu da bilinmektedir. Tabi gemi taşımacılığı fiyatları için net bir ücret vermek yanlış olur. Burada taşıma yapılacak olan yükün miktarı ve çeşidi önem arz etmektedir. Ayrıca yükün nereye gideceği de fiyata etki eden unsurlardan birisi olarak karşımıza çıkar.

Gemi yük taşımacılığı müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilir ve sonuçları ise memnuniyet sağlar. Genel açıdan fiyata bakacak olursak eğer yükün özelliklerine göre net bir tutar çıkacağı söylenebilir. Buna birkaç etken daha eklendiği zaman fiyat belirlenmiş olur. Zaten HRA Global Lojistik, sizlere en iyi fiyat teklifi vermek için çaba harcamaktadır. Bundan dolayı fiyat konusunda endişe etmeye gerek yoktur.

Gemi Yük Taşımacılığında HRA Global Lojistik İle Kaliteli Hizmet

Güvenli ve avantajlı olan denizyolu lojistik alanında sıkça tercih edilmektedir. Bu tercihin birçok nedeni olduğundan bahsetmiştik. Tabi bu nedenlerin yanında firma tercihi de çok dikkat çeken bir konudur. Özellikle HRA Global Lojistik bünyesinde verilen taşımacılığı tercih edenler çok memnun kalmaktadır. İyi bir hizmet anlayışı yanında donanımlı çalışanların olması büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Güvenilir yoldan mal ve yüklerin transferi gerçekleşeceği için aklınızda soru işareti kalmaması gerekir. Üstelik hizmet içerisinde teknolojinin tüm unsurları kullanılmaktadır. Böylelikle lojistik konusunda süreç daha rahat olmaktadır. Bununla birlikte zamandan ve maddiyattan önemli ölçüde tasarruf edilmiş olur. Kalite ve üst seviye hizmet için hragloballojistik.com adresini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Yanıtla