Sizi Güçlü ve Sağlıklı Kılacak Olan Besinler

İslam dinine göre kişiye bedeni emanettir ve ona sağlıklı bakması gerekir. Bunun yanında kişinin kendi bedenini sağlıklı ve güçlü tutmaması kimi hastalıklara adeta davetiye çıkarır ki bunu da hiçbirimiz istemeyiz.

Biz de bu yazıda sizi güçlü kılacak ve sağlıklı yaşamanızı sağlayacak temel besinlere yer vereceğiz.

İşte O Besinler

Patates:  Biz de nasıl patlıcan ile birçok şey yapılıyor ise Almanlar da patates ile pek çok şey yapıyor. Çok da haksız değiller zira patates çok sağlıklı bir gıda özellikle de tatlı patates zira karbonhidrat, magnezyum, B vitamini, C vitamini ve potasyum açısından oldukça zengin olup, düşük glisemik indekse sahip olan bir gıda.

Badem: Kuruyemişler içinde çok özel bir yere sahip olan bir gıda badem ve insanların sağlıklı kalması günde en az birkaç adet tüketmesi gerekiyor. Zira protein, B vitamini ve magnezyum açısından çok zengindir ama çiğ tüketmek gerekir.

Mercimek: Çoğumuz faydalarını biliyoruz zaten.  Protein açısından zengin olup, halsizliği giderir ve bolca demir ihtiva eder.

Fıstık Ezmesi: Sabah kahvaltılarında bir dilim ekmeğe sürülerek mutlaka tüketilmelidir. Zira enerji verir. Doymuş yağ açısından oldukça zengindir. Kemikleri güçlendirir, kasların gelişimini sağlar.

Yeşil Yapraklı Besinler:  Metabolizmayı hızlandırırlar, demir, B vitamini, kalsiyum ve magnezyum açısından zengindirler.

Brokoli: Vücudu toksinlerden arındırır, kalsiyum ve B6 vitamini açısından oldukça zengin bir gıdadır.

Yanıtla