Daha Pürüzsüz Bir Cilde Nasıl Sahip Olabiliriz?

Kadınların geneli lekesiz, sivilcesiz ve pütürlü olmayan kusursuz bir cilt için ellerinden geleni yapar. Özellikle de yüz bölgesindeki cildinin daha pürüzsüz olmasını ister. Bu amaç uğruna bir çok farklı yöntemlere başvurur. Sorunsuz bir cilt için kesinlikle bakım şart. Eğer siz de diğer kadınlar gibi bebek gibi bir cilde sahip olmak isterseniz bu yazımızı mutlaka okumalısınız.  Çünkü yazımızda siz değerli okuyucularımıza pürüzsüz bebek gibi cildin sırrını vereceğiz.

pürüzsüz cilt

pürüzsüz cilt

Bebeksi Bir Cilt İçin

Daha bebeksi ve kusursuz bir cilde sahip olmak için siz değerli okuyucularımıza ilk önerimiz  bal olacak. Sadece bal ile maske uygulamanız yeterli . Elinize bir miktar bal alın ve yüzünüze yavaş yavaş sürün. Yarım saat bal yüzünüzde iken beklemelisiniz. Daha sonra ılık su ile durulamalısınız. Bu uygulamayı eğer haftada iki kere yaparsanız zamanla yüzünüzün ne denli yumuşak bir hale geldiğini görebilirsiniz.

pürüzsüz olmak

pürüzsüz olmak

Siz okuyuculara bir başka tavsiyemiz ise domates suyu. Domates suyu bildiğiniz gibi asitli bir besindir. Bu asitler cildi temizler ve sıkılaştırır. Bir miktar domates suyunu yüzünüze sürün ve eğer isterseniz gece boyunca yıkamadan bekleyin ve sabah bol ılık su ile durulayın.

Ayrıca bir başka önerimiz ise zerdeçal olacak. Özellikle akne temizle me de birebirdir diyebiliriz. Bir yemek kaşığı zerdeçal içine az su ilave edin, macun kıvamına gelince yüzünüze sürün.

Yanıtla