Genç Bir Cildin 7 Şartı

Yıllara ve maruz kalınan dış etkenlerin fazlalığı sebebiyle, artık çok genç yaşlardan itibaren cilt sağlığımıza ve onun genç kalmasına dikkat edecek bazı tedbirler almak zorundayız. Biliyoruz ki her geçen sene daha da kirlenen hava, güneşin zararlı etkilerinin artışı ve daha sayacağımız birçok sebep, cildimizi erken yaşlarda daha yorgun ve daha yaşlı bir hale getirebiliyor.

Genç Bir Cilt İçin

Genç Bir Cilt İçin

Daha kötüsü ise şu: Ciltte meydana gelen yıpranmalar ve kırışıklıklar, hatta bazı lekeler geriye dönüşü zor bir halde yüzümüze ve vücudumuza yerleşiyor. Yani dış etkilere açık olan cildimiz bu etkilerden hızlı etkileniyor ama etkilerin izlerini silmek aynı hızda mümkün olmuyor. İşte bu yüzden bazı tedbirleri hasar almadan ya da bu hasarların etkileri derinleşmeden almak gerekli…

7 Basit Yol İle Cildinize Destek Olabilirsiniz

Hem yüzünüz hem vücudunuz için mutlaka bol su tüketin. Dışarıdan takviye olarak aldığınız bakım kremleri, serumlar vs. su tüketimi az olan biri için asla yeteri kadar çözüm olmayacak. Çünkü az su tüketimi cildi içten içe yıpratır.

Mutlaka hem yaz hem de kış aylarında güneş kremi kullanın. Güneşin zararlı etkileri yazın artar, ama kışın da bu etkilere sahiptir.

Genç Bir Cildin 7 Şartı

Genç Bir Cildin 7 Şartı

Aknelerinizle oynamayın ve sıkmayın. Cildiyle çok oynayanların cilt elastikiyeti azalır ve doku hasar alır.

Sigara gibi zararlı maddelerden uzak durun.

Hızlı/şok diyetlerden kaçının.

Çok fazla mimik yapmayın, gözlerinizi çok kısmayın. Bu hareketlerin fazlalığı kırışıklıkları artırır.

Cilt bakımını ihmal etmeyin. Cildin temizlenmesi, gözeneklerin arındırılması ve vitamin takviyesi daha genç ve sağlıklı kalmasını sağlar.

Yanıtla