Cildinizi Sonbahara Hazırlayın

Yaz aylarında sürekli olarak güneş ile haşır neşir olan cilt, belirli bir süre sonrasında matlaşmaya, kalınlaşmaya ve lekelenmeye başlayacaktır. Özellikle de kuruluk sonrasında cilt donuk ve pul pul bir görünüme erişir. Öyle ki pek çok kişi cildinin bu dönemde olduğundan çok daha yaşlı bir hale varabiliyor. Böylesi durumlarda insanların ciltlerini sonbahara hazırlaması gerekmekte.

cilt bakımı

cilt bakımı

Cildinizi Uygun Ürünler ile Rahatlatın

İlk aşamada kuruluk sorununu ortadan kaldırmak gerekmekte. Aşırı güneş altında kalmanın sonrasında cilt sahip olduğu nemi kaybedecektir. Bundan dolayı cilt temizliği sonrasında nemlendirme işlemlerine dikkat etmek gerekmekte. Bununla beraber buhar ile ciltteki kuruluk sorunu ortadan kaldırılmış olacaktır.

Peeling işlemlerine ise dikkat edilmelidir. Çünkü yanlış uygulamaların yapılması sonrasında ciltteki ölü deri ve siyah noktalar ortadan kaldırılmak istenirken çok daha kötü sonuçlar ortaya çıkabilecektir. Bunun olmasının engellenmesi adına cilt tipine uygun, çok fazla aşınma yapmadan cildi temizleyecek ürünler arasından seçim yapılmalıdır. Ayrıca peeling çok sık yapılmamalı, cildin kendi haline dönmesi için cilde zaman verilmelidir.

cilt temizliği

cilt temizliği

Ciltte güneşten kaynaklı leke oluşumunda ise önemli olan şey tedavinin profesyonel bir şekilde yapılmasıdır. Şimdilerde piyasada satılan ve ciltteki lekeleri giderdiğini söyleyen ürünler ne yazık ki istenilen etkileri ortadan kaldırılmayacaktır. Üstelik yanlış seçimlerin yapılması sonrasında cilt zarar göreceğinden, bu konuda deneyimli merkezlerde tedavi yapılarak cildin eski haline gelmesine özen gösterilmelidir.

Yanıtla