Çörek Otu İle Şifa Bulun

Son zamanlarda sağlık konularında herkes bitkisel çayları ve otlara yöneliyor. Biz bu yazımızda çörek otunu değinmek istedik. Çörek otu birçok derde deva olan bir besin. Özellikle kalp rahatsızlıklarına, depresyona iyi geldiği çok fazla bilinen bir gerçektir. Hatta bir rivayete göre geçmişte Kleopatra bile çörek otu ile cildini güzelleştirmeye çalışmış. Peki çörek otunun yararları nelerdir? Bu yazımızda siz okuyucular için kısaca değindik.

çörek otu faydası

çörek otu faydası

Çörek Otunun Bazı Faydaları

Her şeyden önce çörek otu hemoroid, ishal, nezle ve bunun gibi birçok hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Eğer bal ile karıştırarak yenilirse ve bu düzenli olarak gerçekleştirilir. Çörek otu AIDS hastalığına bile iyi geliyormuş. Çağımızın sorunu anksiyete ve depresyon için çörek otu birebir. Hormonları dengeleyici etkisinin yanında alerjik hastalıkların tedavisinde de kullanılabileceği anlaşılmıştır.

Son olarak eğer uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız günde bir avuç çörek otu tüketmelisiniz. Çünkü bu sayede uykunuz düzene girebilir. Eğer stresli anlarda tüketirseniz daha rahat hissedersiniz. Kısacası çörek otunun faydaları saymakla bitmiyor.

Yanıtla