Bal ve Mucizevi Faydaları

Kahvaltı sofraların olmazsa olmazı olan bal vitamin deposu olmasının yanında insan sağlığına iyi geldiği bilim adamlarının yaptığı çalışma neticesinde kanıtlanmıştır. Balın sahip olduğu en önemli özellik iyileştirme konusundaki başarısıdır. Boğazdaki enfeksiyonu en kısa sürede iyileştiren bal, insan boğazında sağladığı iyileştirme başarısını ciltte de göstermektedir.

bal

bal

Yanıkları ve küçük kesikleri dezenfekte amacıyla kullanılan bal, yapılan araştırma da çatlak dudakların tedavisinde de çok önemli bir besindir. Sivilce ve sivilce yerlerin temizliğinde de tercih edilen bal antibakteriyel özelliği bulunur. Korkunç cilt hastalıklarına karşı son derece etkili olan bal, cilt hastalığının yavaşlatılmasında da kullanılır. Balı cilt bakımında ve temizliğinde bal maske şekline getirilmelidir.

Bal’ın Cilt Bakımındaki Yeri

Bal içinde bulunan glokonik asit, kadınların cildinde ölü deri hücrelerinden kurtulmanızı sağlar. Cildin parlak ve pürüzsüz olmasını sağlayan bal, aynı zamanda cildin yumuşak ve parlak kalmasını sağlar. Hiçbir şekilde yan etkisi bulunmayan ve cildi tahriş etmeyen bal,  ciltte kırmızılıklara iyi geldiği gibi son dönemlerde yapılan araştırmada balın egzama cilt hastalığına da iyi geldiği ifade edilmektedir.

balın faydaları

balın faydaları

Sizlerde binlerce lira para harcamadan parlak ve düzgün cilde sahip olmak istiyorsanız bal maskesi yaparak pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. El dirsek gibi vücutlarınızda kuruluk olan yer varsa bal maskesi yaparak bu kuruluğu ortadan kaldırabilirsiniz. Bal yumuşatıcı ve güzelleştirici özelliği bulunan mucizevi özelliklere sahip bir yiyecektir.

Yanıtla