Kahvaltıdan Önce Kahve İçmek

Kahve, en büyük antioksidan kaynaklarından biridir ve bu özelliği sayesinde vücutta biriken ödem ve yağlardan kurtulmak için en etkili araç haline gelir. Birçok kişinin formunu koruyor olmasının altında Türk kahvesi içme alışkanlığı yer alır. Kadınlar arasında tartışma konusu olan sorulardan biri de kahvenin kahvaltıdan önce mi, yoksa sonra mı içilmesi gerektiğidir. Uzmanların bu konudaki görüşleri, aç karnına, yani kahvaltı yapmadan önce bir fincan kahve tüketmenin metabolizmanın hızlanmasını sağladığı yönündedir.

kahve

kahve

Kahve İçerek Zayıflanır mı?

Kahve metabolizmanın hızlanmasına olanak sağladığı için kilo vermeye yardımcı olabilir. Ancak bunun mümkün olabilmesi için kahvenin mutlaka şekersiz tüketimesi gerektiği unutulmamalıdır. Şekerli olarak tüketmek tam aksine kilo almaya bile sebep olabilir. İçerisinde yoğun olarak kafein bulunması nedeniyle zararlı içeceklerden biri gibi düşünülmesine rağmen, kahve zayıflamaya yardımcı olmasının yanı sıra, zihnin canlanmasını sağlayan, hafızayı kuvvetlendiren bir içecektir.

kahve tüketimi

kahve tüketimi

Kahvaltı öncesinde şekersiz olarak Türk kahvesi ya da filtre kahve tüketmeyi alışkanlık haline getirmek, büyük ölçüde sağlığı olumlu etkileyecek bir alışkanlık edinmektir. Ayrıca bu yeni bir enerji kaynağına sahip olmak anlamına da gelir. Güne enerjik ve toparlanmış bir zihinle başlamak isteyen herkesin kahve tüketmeye dikkat etmesi önerilir. Bünye henüz açken, uyanmaya çalışırken ona kahve ile merhaba demek, kendimiz için yapabileceğimiz en kolay iyiliklerden biridir. Ancak gün içerisinde fincan sayısını abartmamaya da dikkat etmek gerekir

Yanıtla