Zencefilli Kürle Fazlalıklara Veda Edin!

Tatil zamanı yaklaşırken ağır bir diyete girmeye karar verdiyseniz, sizler için küçük bir önerimiz olabilir. Zencefilli kür yardımı ile çok daha kısa sürede ve kolay bir şekilde kilo verme şansına sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey haftada iki kez; zencefil, yoğurt ve tarçın karışımından oluşan kürü hazırlamak ve tüketmek. Bol su ve sporla da destekleyerek aç kalmadan fazlalıklarınızdan kurtulma şansına sahip olabilirsiniz.

Nasıl Hazırlanır?

Bir kase yoğurdun içerisine bir tatlı kaşığı toz zencefil ve bir tatlı kaşığı tarçın ekleyerek iyice karıştırın. Ev yoğurdu kullanmak çok daha iyi bir etki yaratmasına olanak sağlayacaktır. İçerisine tadını değiştirmesi açısından limon suyu ya da bal da ekleyebilirsiniz. Bunu haftada iki kez, uyumadan önce tüketmek gece boyunca metabolizmanın çalışmasına olanak sağlar. Bu sayede gece uyurken de yağ yakımı gerçekleşir.

Zencefil Çayı da Tüketilebilir

Zencefil çayını gün içerisinde tüketmek de kilo vermeye yardımcı olacaktır. Kayanmış suyun içerisinde bir çay kaşığı toz zencefil atıp, iki dakika bekledikten sonra ılık şekilde tüketebilirsiniz. Taze zencefil varsa onu rendelemek de iyi olabilir, ama toz kullanmak çok daha kolay olacaktır. Günde 2 bardaktan fazla zencefil çayı tüketmek sağlığınızı olumsuz etkileyebileceği için kararında olmasına dikkat etmek gerekir. Öğle ve akşam yemeğinden yarım saat önce keyifle tüketebilir, bu sayede çok yeme ihtimalini de ortadan kaldırabilirsiniz.

Yanıtla