Yağ Yakan Besinler

Diyet yaparken tükettiğiniz besinlere dikkat etmeli ve metabolizmayı hızlandıranları seçmelisiniz. Yiyecekleri bilinçli tüketirseniz göbek ve bel bölgesi yağlarından da daha hızlı kurtulursunuz. Diyet yaparken kendinizi harap etmenize gerek yok. Dikkatli beslendiğiniz zaman yağ yakımınız da hızlanır.

yağ

yağ

Yağ Yakan Yiyecekler

Patates soğukken lif açısından zengin olduğu için açlık hissi duymanızı engeller. Soğuk patateste bulunan lif, vitamin ve nişasta yağ yakımınızı etkili şekilde hızlandırır. Elma sirkesi vücutta yağ depolanmasını önler. Salatanıza bol miktarda elma sirkesi dökmeyi unutmayın. Aspir yağı içinde bulunan asitler metabolizmayı hızlandırdığı için salatalarınıza ekleyebilirsiniz.

Kalorisi düşük meyve ise armuttur. Armut şif deposu olduğu gibi açlık hissini de önler. Armutun içinde yüksek oranda bulunan antioksidanlar sayesinde bel bölgenizdeki yağlardan da kurtulursunuz. Ay çekirdeği ise tekli doymamış yağ içerir. Göbek bölgenizdeki yağlardan kurtulmak için düzenli ay çekirdeği tüketin.

yağ yakmak

yağ yakmak

Muz içinde yüksek oranda potasyum bulunur. Potasyum, metabolizmayı hızlandırdığı gibi yağları da yakar. Muz ile ödeminizi de kolayca atarsınız. Günde bir adet muz ile diyetiniz daha kolay hale gelir. Çilek, kalp krizine karşı sizi koruduğu gibi kan dolaşımını da hızlandırdırır ve vücuda oksijen girmesini sağlar. Çileği yoğurtla tükettiğiniz zaman karın bölgesindeki yağlarınız yok olur. Siyah fasulye ise açlık hissini engeller ve metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar. Günde iki fincan yeşil çay ise yağların hızlı şekilde vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Yanıtla