Yeni Bir Hizmet/Ürün Tanıtımı Nasıl Yapılabilir? 

Yeni bir ürün veya hizmetin tanıtımını yapmak en zor kısım gibi görünebilir. Sonuçta, sattığınız ürün benzersiz, karlı ve tüketiciler için çekici olmalıdır. Ancak, ürününüzün yalnızca raflarda öne çıkması değil, aynı zamanda reklam stratejinizin de sağlam olması gerekir. Aslında doğru satın alma kanalları ve tanıtım çalışmaları ile müşteriler size gelecektir.

Bu kısa kılavuzda, işletmeniz için yeni bir hizmeti tanıtmaya gelince düşünebileceğiniz en önemli yedi ipucunu inceleyeceğiz.

  1. Hizmeti Açıklayan Bir Animasyon Videosu Oluşturun

Animasyon açıklayıcı videolar, ucuz olması ve büyük bir etki yaratabilmesi nedeniyle işletmeler tarafından en çok tercih edilen tanıtım biçimlerinden biridir. Pazarlama uzmanlarının %51’i videoyu en iyi yatırım getirisini sağlayan bir araç olarak tanımlarken, diğer araştırmalar video içeriğinin müşteri dönüşüm oranını %80 oranında artırdığını tespit ediyor.

  1. Bir Tanıtım İndirimi Hazırlayın

İndirimler, müşterileri ürününüze çekmek için her zaman popüler bir yöntem olmuştur ve öyle kalacaktır. Herkes bir pazarlığı sever ve indirimli bir ürünün cazibesine karşı koyamaz. Hizmetinizi indirimli bir ilk satın alımla veya bir paket, paket fırsat veya kuponun bir parçası olarak tanıtabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken tek şey, indirime bir aciliyet hissi yaratmak için bir süre sınırı koymanızdır.

  1. Sadık Müşterilere Önem Verin

Müşterileri elde tutmak, yeni potansiyel müşteriler çekmek kadar önemlidir. Sadık müşterileriniz, yeni hizmetinizin lansmanında doğrudan hitap etmeniz gereken kişilerdir, çünkü yalnızca satın almakla kalmayacak, aynı zamanda onu tanıtmaya da yardım edeceklerdir.

  1. Sosyal Medya Kampanyaları Yürütün

Sosyal medyanın hedef kitlenize ulaşmanın ve müşteri kitlenizi genişletmenin en iyi yolu olarak görülmesinin bir nedeni var.Bir reklam platformu olarak sosyal medya inanılmaz bir araçtır.   Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı sosyal ağ kanalıyla, kampanyanızı tam olarak istediğiniz kişiyi hedefleyecek şekilde hassaslaştırabilirsiniz. Her platform, doğrudan pazarlama kampanyalarınızdan yararlanabileceğiniz belirli bir demografiye ev sahipliği yapar.

  1. E-Posta Pazarlama Kampanyaları Yürütün

E-posta pazarlaması, geleneksel ancak başarılı, denenmiş ve test edilmiş bir müşteri edinme yöntemidir. Popüler inanca rağmen, haber bültenlerine kaydolan veya bir şekilde abone olan müşteriler, aldıkları yüzlerce markalı e-postayı açmaya devam ediyor.

Yanıtla