Japonya Tatili Düşündüğünüz Kadar Pahalı Değil

Birçok turist, Japonya’nın tatil yapmak için pahalı bir ülke olduğunu düşünüyor, bu nedenle de seyahat fikrinden tamamen uzaktır. Oysa Japonya, aslında nispeten ucuz bir ülke ve uygun bir bütçeyle herhangi bir turist, istediği her şeyi görebilir ve yapabilir. Seyahatinizi dikkatle planlamak ve bütçenin nasıl yapılacağını bilmek, cüzdanınızı boşaltmadan da harika bir seyahatin tadını çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

japonya

japonya

Ekonomik Japonya Tatili için 5 Öneri

1-) Japonya tatilinin kilit noktası, uçak biletleridir. Biletler yoğun sezon boyunca pahalı olacağından, farklı dönemleri tercih edebilirsiniz. yoğun sezon dışında ve de erken dönemde alacağınız uçak biletlerinin fiyatları ciddi oranda kazanç yaratacaktır.

2-) Her ülkede ünlü bir sokakta ya da şehrin kalbinde durursanız, daha fazla para ödersiniz. Seyahat ettiğiniz için lüks bir yerde kalmanız gerektiği anlamına gelmez. Yatak ve kahvaltı konseptli küçük bir otel ya da pansiyonda harika fırsatlar bulabilirsiniz.

japonya tatili

japonya tatili

3-) Yemek bir zorunluluktur, ancak süslü bir restoranın yarı fiyatına mütevazı bir aile lokantasında taze ev yapımı yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz.

4-) Japonya’dayken, toplu taşıma araçlarından yararlanın. Taksilerin ve araç kiralamanın pahalı olması nedeni ile bu size çok para kazandıracaktır. Bir sürü gezi yapmayı planlıyorsanız, otobüs seferleri, tipik olarak fırsatlar sunduğu için bu size tasarruf sağlayacaktır. Ayrıca, bisiklet, scooter ve pahalı olmayan diğer ulaşım araçlarını kiralamayı düşünebilirsiniz.

5-) Japonya tatilinde hatırlanması gereken en önemli şey, seçimlerinizle mantıklı olduğunuzdan ve ihtiyacınız olmayan gereksiz şeyleri almaktan kaçınmanızdır. Esnek olduğunuz sürece, paranızın tamamını harcamaksızın mini bir bütçeyle Japonya’nın keyfini çıkarabilirsiniz.

Yanıtla