Manikür Ne Zaman Yapılır?

Yaz mevsimi geldiği zaman el ve tırnak bakımı daha büyük bir önem kazanmaya başlar. Bakımlı tırnaklara kavuşabilmek için ise, manikür uygulamaları ön plana çıkar. Tırnak sağlığı için de büyük bir önem taşıyan bu uygulama doğru ve güvenilir bir şekilde yaptırıldığı zaman sizi daha gösterebilecek bir etkiye sahiptir. Mecidiyeköy manikür salonlarında da yaptırabileceğiniz bu uygulama için doğru adresi bulabilmek adına biraz araştırma yapmanız gerekebilir.

Manikür uygulamasının haftada 1 defa düzenli olarak tekrar edilmesi gerekebilir. Tırnak ve tırnaktaki etlerin 1 haftada uzaması beraberinde tırnakların törpülenerek şekillendirilmesi ile birlikte tırnak etlerinin alınması ve geriye doğru baskı ile itilmesi ihtiyacını ortaya çıkartır.

mecidiyeköy manikür

mecidiyeköy manikür

Manikür Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Etler bir defa kesildiği zaman sonraki dönemlerde sürekli uzamaya ve bakım istemeye başlar. Farklı yağlar ile tırnak etlerinin itilmesi sayesinde de manikür kolay bir şekilde yapılabilir.

Kare ve oval şekildeki tırnaklar, en estetik duruşa sahip olan tırnaklardır. Bu sebeple, doğru törpüleme işlemi sonrasında muhakkak bu sonuç ortaya çıkartılmalıdır. Manikür yaptıracağınız zaman sterilize edilmiş olan aletlerin kullanılacak olmasına dikkat etmelisiniz.

Mehmet Tatlı Kuaför ve Güvenilir Manikür Uygulaması

Manikür için doğru bir salon seçmek istiyorsanız, kullanılacak aletlerin temiz olmasını ve salonun güvenilir olmasını ön planda tutmalısınız. Mecidiyeköy manikür salonu olarak da hizmet veren Mehmet Tatlı Kuaför’ü bu noktada tercih edebilirsiniz.

Mehmet Tatlı Kuaför’ün hazırladığı manikür ile ilgili https://www.mehmettatlimecidiyekoy.com/b/mecidiyekoy-manikur sayfasından manikür örneklerine göz atabilir ve manikür ile ilgili detaylı bilgiye sizler de erişebilirsiniz.

Yanıtla