Dolgun Kirpiklere Sahip Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Özellikle kadınlar hacimli ve kıvrık kirpiklere sahip olmak isterler. Genel olarak pek çok rimel de kadınlara bunları vaat etmektedir. Aradıklarını bulamayan kadınlar da çözümü takma kirpiklerden yana yaparlar. Fakat takma kirpik kullanmadan kadınlar istedikleri kirpiklere kolayca ulaşabilirler.

Fındık Yağı:  Düzenli bir şekilde kirpiklere fındık yağı sürmenin sonrasında kirpiklerin uzadığı görülmektedir. Doğal fındık yağı pamuk ve kürdan aracılığı ile dikkatlice kirpik diplerine uygulanabilecektir.

Zeytinyağı:  Kadınlar her gece yatmadan hemen önce kirpiklerine pamuk yardımı ile zeytinyağı sürebilirler. Zeytinyağı kirpikleri canlandırır ve besler.

dolgun kirpik

dolgun kirpik

Vazelin: Kirpiklerin dökülmesine karşı koruma ayrıca nemlendirme özelliği bulunan vazelin, bunlarla beraber az ve zayıf kirpiklerin bulunuyorsa istenilen güzel görüntünün ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Rimeli Doğru Sürün: Kadınların büyük bir kısmı kirpiklerinin güzel görünmesi adına rimel kullanmayı tercih ediyorlar. Fakat yanlış sürülmesi sonrasında ortaya çok kötü sonuçlar çıkabiliyor. Bunun olmasını engellemek adına rimel aşağıdan yukarıya zikzak çekilerek sürülmelidir. İlk katın sürülmesinden sonra ise biraz beklemeli ve ardından da ikinci kat rimel sürülmelidir. Kadınları bu aşamada dikkat edecekleri şey ise rimelin kurumaması. Kuruyacak olan rimel kirpiklere yapışacaktır.

kirpik

kirpik

Kirpik Maşası Nasıl Kullanılmalı?

Birçok kadın kirpik maşasını yanlış kullandığı için kirpiklerine ciddi anlamda zarar verebiliyorlar. Kirpik maşası kullanılmada önce hafifçe ısıtılması ve sonrasında kirpikler dikkatli bir şekilde kıvrılmalıdır. Ardından ise koyu renkli bir rimel kaşlara uygulanmalıdır.

Yanıtla