Kullanıcılarla İletişim Kurmak için E-Posta Pazarlamayı Kullanma

E-posta pazarlaması, markalar ve çevrimiçi işletmeler için en verimli pazarlama kanallarından biri olmaya devam ediyor. Bir e-posta pazarlama stratejisiyle, markanıza en çok bağlı olan müşteriler veya hedef kitle üyeleriyle doğrudan iletişim kurabilirsiniz.

Bu kanaldan tam olarak yararlanmak için, pazarlama iletişimlerinizi almayı seçen müşterilerin yeni e-posta adreslerini sürekli olarak ekleyerek posta listenizi genişletmeniz önemlidir.

E-posta listelerini genişletmek, olası erişiminizin yanı sıra web sitesinde trafik çekme ve eylemler (satış veya etkinlik yanıtı gibi) oluşturma yeteneğinizi en üst düzeye çıkarır. Ayrıca markanızı tanıtmanın ve topluluğunuzu büyütmenin iyi bir yoludur.

Sizi hedeflerinize ulaştırmak için mevcut çevrimiçi posta listesi hizmetlerinden birini kullanabilir veya kendi başınıza sıfırdan başlayabilirsiniz. Ancak, uzman bir e-posta hizmeti kullanmak her zaman daha iyidir.

Kişi Ekleme

İlk posta listenizi oluşturduktan sonra sıra kişilerinizi eklemeniz gerekir. Bunları manuel olarak ekleyebilir veya bir kişi listesini içe aktarabilirsiniz. Mevcut bir kişi listesini kullanmak amacıyla, pazarlama iletişimlerinizi almak için zaten kaydolmuş kişilerin listesini içeren bir .csv dosyasını içe aktarmanız yeterlidir. Bu mevcut kişilerle yeni bir posta listesi de oluşturabilirsiniz.

Bülten Bloğu Ekleme

Posta listeleriniz oluşturulduktan sonra, yeni aboneler almaya devam etmek için sitenize taktikler uygulamanızın zamanı geldi. Posta listenizi büyütmenin en iyi yollarından biri sitenize bir haber bülteni bloğu eklemektir. Bülten bloğu, ziyaretçilere e-posta yoluyla pazarlama iletişimlerinize abone olma seçeneği sunar. Bu bloğu sitenin herhangi bir yerine yerleştirebilirsiniz. Ancak, genellikle altbilgiye yerleştirilir. Ayrıca, ziyaretçiler sitenize geldiğinde görünen özelleştirilebilir promosyonlara sahip pop-up’lar ekleyebilir ve onları bülteninize kaydolmaya teşvik edebilirsiniz.

İlgili haber bülteniyle birlikte iyi bir posta listesi, satış oluşturmak için en etkili araçlardan birisidir. Dahası, çevrimiçi işletme sahiplerinin kişisel deneyimlerinde, iyi bir posta listesiyle para kazanmanın en iyi yolu, tam olarak para kazanma hedefini arka plana koyup abonelerinize ve onların ihtiyaçlarına odaklanmak; onlara değerli içerik ve iyi ürünler sağlamaktır.

Yanıtla