Beyazlarınızda Oluşan Grileşmeye ve Sarılık İçin Aspirin!

Aspirin herkesin bildiği bir ilaç olup onun sadece sağlık üstünde yarattığı fayda dışında çamaşırlar üstündeki etkisini biliyor muydunuz? Özellikle beyaz çamaşırlarda çıkmaya kan lekesi ya da zaman içinde oluşan grilik veya koltuk altı sarı deodorant lekeleri gibi inatçı lekelerin giderilmesinde aspirin yardımcınız olacak. Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan bu uygulama hem ekonomik hem de oldukça büyük etki yaratarak sizi yeni bir kıyafet almaktan kurtaracak olan bütçe dostu bir çözümdür.

beyaz

beyaz

Nasıl Uygulanır?

Aspirin kullanımında öncelikle ne için kullanacağını son derece önemlidir. Kan lekesi için kullanımda soğuk su kullanılırken grileşme, inatçı sarı lekelerde ise sıcak suyun etkisinden faydalanılır.

Yaklaşık iki litre sıcak su içine atacağını beş adet aspirini bu suyun içinde eritin. Eriterek daha kalıcı bir sonucu elde etmeniz mümkün oluyor. Kıyafetlerinizi makinenizde yıkayın sonrasında bu karışım suyunu makinenize koyun. Dilerseniz makine içinde dilerseniz ise bir kabın içinde bekletebilirisiniz.

beyaz çamaşır

beyaz çamaşır

İsterseniz tüm gece boyunca isterseniz de 8 saat süre bekleterek işlemi sonlandırabilirsiniz. Beklemiş olan çamaşırlarınızı tekrardan yıkayın. Aspirinin etkisi ile lekelerin çıktığını ve grileşmenin yerine de beyazlığı göreceksiniz. Aspirin kullanımında kan lekelerinde soğuk suda bekletmeyi seçin. Sıcak su kan içindeki proteinlerin toplanmasına sebep olarak lekeden kurtulmanızı imkânsızlaştırır. Aspirinin etkisi göstermesinin başlıca sebebi ise asitli bir yapıya sahip olmasıdır.

Yanıtla