Jakuziyi Nasıl Temizleriz?

Jakuziler basınçlı su uygulaması ile rahatlatıcı masaj yapma özelliği bulunan ürünlerdir. Fakat unutulmamalıdır ki jakuzi temizliği normal küvet temizliğinden biraz daha farklıdır. Bu sebeple biraz daha özen göstermek gerekir. Örneğin su borusunda biriken şampuan ve saç kalıntıları kir tabakası oluşturur. Bu gibi durumlarda jakuzi her çalıştırıldığında insan sağlığını tehlikeye sokan bakteri ve mikropların oluşumunu sağlar.

Jakuzinin görünen kısımlarını ilk olarak temizleme deterjanı veya karbonat ile nemli bez vasıtası ile silinir. Ancak bu temizleme öncesinde jakuzinin güç düğmesinin kapalı olduğundan emin olmak gerekmektedir. Yoksa istenmeyen kazalar ortaya çıkabilir.

jakuzi

jakuzi

Bu temizlik sonrasında küveti bol su ile yıkamak gereklidir. Ardından jakuzinin küvetin boruları seviyesine kadar su ile doldurulur. 2 su bardağı kadar sirke, limon suyu ve 2 çorba kaşığı kadar karbonat ekleme yapılır. Akabinde jakuzi çalıştırılır ve bu karışımın tüm borulardan geçtiğine emin olunur. Jakuzi çalışma hızına bağlı olarak süresi 2-3 dakika kadar olabilir.

Temizlendiğinden Emin Olun

Limon, karbonat veya sirke kullanılmayacak ise 1 kahve fincanı çamaşır suyu veya 1 su bardağı banyo temizleme deterjanı da kullanılabilmektedir. Jakuzi, bu deterjanlı suyla 2-3 dakika çalıştırılır. Ardından güç düğmesi kapatılır ve küvet içindeki su tamamen boşaltılır.

jakuzi temizliği

jakuzi temizliği

Bu işlemler sonrasında durulamaya geçilir. Küvet içi durulama suyu ile doldurulur. Ardından jakuzi tekrar çalıştırılır. Su borularının durulandığından emin olunur. Jakuzide deterjanlı su kalmayana kadar işlemi tekrarlamak gerekir.

Yanıtla