Güneş Kremi Seçimi Nasıl Yapılır?

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte tatil heyecanı da artık kendini iyiden iyiye göstermiş demektir. Yaz tatilini deniz kıyısında geçirmek isteyen insanların yanlarından bulunması gereken mutlak ürün kuşkusuz güneş kremidir. Her insanın cilt yapısı farklıdır, ancak güneş kremi kullanırken hangi yapısına sahip olursanız olun yüksek faktörlü güneş kremi kullanmak gerekir.

güneş kremi

güneş kremi

Güneş kremi güneş zararlı etkilerinden korunmak amacıyla sürülen krem sürülen krem olup piyasa koşullarında birçok markanın güneş kremi satılır. Güneş kremlerinde çok yüksek faktör çok koruma anlamına gelir. Bazı insanlar hassas cilt yapısına sahip oldukları için sadece tatile çıktıkları zaman değil,  bulundukları yerlerde de güneşe çok fazla maruz kaldıkları zamanda güneş kremini açıkta olan tenlerine sürmelidirler.

Cilt Yapısına Uygun Güneş Kremleri

Güneş kremi seçiminde hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruma sağlayan geniş spektrum içerek güneş kremi tercih edilmelidir. Güneş kremi seçiminde suya dayanıklı kremler seçilmelidir. Güneş kreminin uygulanmasının şekli de korunma adına önemlidir. Öncelikle olarak güneş kremini güneşe maruz kalmadan yarım saat önce sürmek gerekir. Kadınlar güneş kremlerini dilersen makyajın altına yapabilirler.

güneş kremi seçimi

güneş kremi seçimi

Güneş kremlerinde sadece görünen bölgelerin dışında ayrıntılı olarak kulak, yüz ve çeşitli bölgelerde ayrıntılı kremleme yapılmalıdır.  Güneş kremi alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi  de güneş kremleri evinizde daha önceden var ise bu kremlerin son kullanma tarihlerine dikkat etmektir. Günü geçmiş güneş kremleri ciddi bir risk oluşturur.

Yanıtla