Evde Güvenilir ve Etkili Güneş Kremi Nasıl Yapılır?

İki tür güneş kremi ürünü vardır. Birinci tip, güneş ışınlarına karşı kimyasal bir bariyer, ikinci tip fiziksel bir bariyer oluşturur. Kimyasal bariyerlere ait güneşten koruyucuların çoğu, kan dolaşımınıza emilecek potansiyel olarak zararlı kimyasallar içerir. Oksibenzon ve oktinokzat gibi bazı ortak maddeler bile normal hormonal aktiviteyi bozabilir.

Öte yandan, fiziksel bariyer sağlayan güneş koruyucuları (mineral güneş kremi)  daha yüksek güvenlik derecelerine sahiptir. Çoğu mineral güneş koruyucusu aktif maddesi olarak çinko oksit veya titanyum oksit içerir. Bu maddeler cilde nüfuz etmez ve belirli UV ışınlarına karşı daha iyi koruma sağlar. Çinko oksit veya titanyum dioksit içeren bir güneş koruyucu, etkinlik açısından ve zararlı içeriklerine maruz kalmanızı en aza indirgeyerek en iyi etkiyi sağlayabilir.

güneş kremi

güneş kremi

Bu yüzden bugün size, ev yapımı güneş kremi yapmak için çinko oksit gücünü nasıl kullanabileceğinizi göstermek istiyoruz. Bu güneş kremi çok kolay yapılabilir, ancak etkilidir ve cildinizi sadece UV ışınlarından korumakla kalmaz, ekstra bakım sağlar.

Ev Yapımı Mineral Güneş Kremi için Özel Formül

Gerekli malzemeler: 4 fincan bebek pişik kremi, 1 fincan Hindistan cevizi yağı, 1 çorba kaşığı kakao yağı, 1 çorba kaşığı aloe vera jeli, 1 çay kaşığı susam yağı, 1 çay kaşığı  balmumu, 10 damla lavanta yağı.

güneş kremi yapımı

güneş kremi yapımı

Tüm malzemeleri bir cam kaseye koyun. Kaseyi kaynar su dolu bir kap üzerine koyarak (Benmari usulü) malzemelerin ısınmasını sağlayın. Bütün malzemeleri iyice karıştırın ve homojen olduğunda soğumaya bırakın. Uygun bir şişeye koyarak serin, kuru bir yerde veya buzdolabında saklayın. Her gün güneşe çıkmadan önce güvenle kullanabilirsiniz.

Yanıtla