Gülsuyu Toniği ve Faydaları

Piyasada bulunan çoğu tonik kimyasal madde ve alkol içerir. Bunları düzenli olarak kullandığınızda cildinizi kurutması ya da tahrişe neden olması kaçınılmazdır. Oysa saf üretim bir gülsuyu toniği bu kimyasal yüklü cilt temizleyicilere karşı daha iyi ve daha doğal bir alternatiftir.

Cilt Tipine Göre Gül Suyu Toniği Nasıl Kullanılır?

Gülsuyu, yatıştırıcı özelliği, yağ kontrolü ve nemlendirici faydaları sayesinde ideal bir cilt bakım ürünüdür. Gül suyunu cilt tipinize bağlı olarak nemlendirici veya yağ kontrollü bileşenlerle karıştırarak kullanabilirsiniz.

gülsuyu

gülsuyu

Yağlı ciltler için doğal gülsuyu toniği: Yüzünüzdeki fazla yağlardan kurtulmak için yüzünüzü tekrar tekrar yıkama ihtiyacı duyuyor musunuz? Sizde farkındasınız ki bu doğru bir yol değil, çünkü çok sık yıkama veya sert alkol bazlı tonik ile silme, cildinizi kurutmak için aşırı aktif yağ bezlerinin daha fazla çalışmasını tetikleyebilir. Çözüm olarak önerimiz; doğal bir sabun ile günde 3 defa yıkamanız ve yağ kontrol tedavinize tonik eklemenizdir. Eşit oranda gülsuyu ve elma sirkesi bu amaç için uygundur, yağları temizlerken cildinize hassas bir bakım sağlar.

Kuru ciltler için doğal gülsuyu toniği: Kuru cildin tek başına bir tonik kullanmasına gerek yoktur çünkü toniğin ana işlevi yağları temizlemektir. Bununla birlikte, kuru ciltler için bu ev yapımı cilt toniği, kuru cildi temizleyip yatıştırarak, nemlendirilmesini sağlayabilir: Gülsuyuna 1/6 oranında gliserin ekleyerek günlük bakım toniğinizi yapabilirsiniz. Sabah ve akşam 1 kez kullanmanız yeterlidir.

Karma ciltler için doğal gülsuyu toniği: Karma ciltler için en ideal ev yapımı tonik; gülsuyu, elma sirkesi ve gliserin içerir. Elma sirkesi ekstra yağları giderir ve bu da açık gözeneklerde ve sivilcelerde azalmaya neden olur. Ayrıca, gözenekleri sıkıştırmaya yardımcı olan bir sıkıştırıcı etkisi vardır. Gliserin; aşırı kuruluğu önlemek için dengeleyici bir nemlendirme etkisine sahiptir. Gülsuyu, ev yapımı toniğinize akne önleyici, yaşlanmayı geciktirici ve sakinleştirici faydalar sağlar.

En İyi Gülsuyu Markası Hangisi?

Genel kanının aksine, pazardaki birçok gül suyu markası, koruyucu veya katkı maddesi olarak zararlı kimyasal içeriklere sahip. https://www.haticeteyze.com/ web sitesi gerçek gülsuyu ve daha birçok doğal ürünü bulabileceğiniz yegâne adreslerden biridir. Geleneksel yöntemlerle ve iyi tarım üretimleriyle oluşturulmuş ürünlerin kişisel ve idealist bir girişim olduğunun altını çizerek, mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Yanıtla