Duvar Kâğıdı ile Evinizde Muhteşem Bir İmaj Yaratın

Dekorasyon trendlerinde duvar kâğıdı büyük bir dönüş yaşıyor ve pek çok farklı desen veya renk kombinasyonu mevcut. Evinizin bir bölümü veya sadece bir alanında bile harika etki yaratmak için ideal bir seçim olabilir. Evinizdeki sakin, zarif mobilyalarınızı zenginleştirmek için parlak bir retro duvar kâğıdı ile tamamlamak gibi cesur ve parlak bir şeyler mi arıyorsunuz, seçim sonsuzdur.

duvar dekoru

duvar dekoru

Duvar Kâğıdı Dekorasyonunun Püf Noktaları

Başlamadan önce dekorasyon yaptığınız giriş salonunun boyutunu aklınızda tutun. Daha küçük alanlar genellikle karanlıktır, bu yüzden beyaz, krem ve diğer nötr renkler ışığı arttırmak ve koridoru daha büyük göstermek için harika bir yoldur. Daha koyu tonlar daha fazla kapalı hissettirecektir. Desenli duvar kâğıdı söz konusu olduğunda büyük tasarımlar mekâna hâkim olacak ve küçük bir alanda tekrarlanan desenler güzelliğini kaybedeceğinden dikkatle seçmeniz gerekiyor.

Daha büyük mekân lüksüne sahipseniz, çok sayıda iyi işleyen, cesur tasarımlar var. Çizgi ve zemin desenleri uzun bir koridorun boşluğunda veya merdivenlerden yukarı doğru ilerleyerek alanı genişletip algınızı odanın içine çekiyor gibi gözükür. Dar alanlar, küçük desenler için mükemmel bir fırsat sağlayacaktır.

duvar kağıdı

duvar kağıdı

Birçok ev dekorasyonunda nostaljik bir ambiyans hazırlamak için bordürler iyi bir alternatif olabilir. Dado rayı da denilen bu dekorasyon türünde bordürlerin üstünde veya altında cesur bir duvar kâğıdı deseni seçmek, iki farklı alanda renkleri ve desenleri karıştırıp kombine edebileceğiniz anlamına gelir veya tutarlı bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Yanıtla