Mobilya Boyama ve Yenileme Modası

Ev yenilemeleri son zamanlarda oldukça favori haline gelmiş olup özellikle koyu renkli eski ve yıpranmış olan mobilyaları yenileme bir trend haline geldi. Son derece şık mobilyalara çevrilebilen eski ve yıpranmış olan bu mobilyalar ile daha uzun süre sağlam iskelete sahip olan ürününüzü kullanarak ekonomi de sağlamış oluyorsunuz.

eşya

eşya

Nelere Dikkat Etmeli?

Mobilya boyayarak yenileme trendi son zamanlarda oldukça moda oldu. Hem eski ama sağlam olan mobilyaların geri dönüşünü sağlarken dekorasyon içersinde de özel ve güzel bir yer edinerek daha uzun yıllar kullanıma açık oluyorlar. Yata odası dolapları, komodinler ve ahşap kesinlere sahip olan koltukların yer aldığı bu yenilemede aynı zamanda ahşap sehpa, sandalye ve masalarda yer alıyor. Uygulamadan önce mobilyan üzerinde bulunan verniğin arındırılması daha pürüzsüz ve kaliteli bir uygulama yapmanıza destek olurken yeni sürülen boyanın kalıcılığını da artıracaktır.

eşya boyama

eşya boyama

Yapacağınız vernik silme işlemi sonrasında boyama işlemine başlamadan önce yüzeyde pürüz var ise bunların düzeltilmesinde önemlidir. Aynı zamanda eğer eski mobilyanızda her hangi bir tamirat işlemi yapacaksanız, şu an bunu yapmanın tam sırasıdır. Boyama sonrası tamirat işlemi yaparak boyanızı ziyan edebilirsiniz.

Elbette boya işlemini birkaç kat yapmanız da gerekebilir. Fakat sonrasında uygulanacak olan vernik boyası sonrasın muhteşem bir görselle sahip olacaksınız. Bu uygulamada gümüş ya da gold detaylara da yer verebilirsiniz.

Yanıtla