Bahçelerde Ateş Çukuru Fikirleri

Sonbaharın serin akşamlarını yaşamaya başladığımız şu günlerde bahçenizde keyifli zamanlar geçirmeye devam edebilirsiniz. Ateş çukuru ya da diğer adı ile ateş kuyusu ile bahçenizde sıcak bir etki yaratabilir ve sevdikleriniz ile güzel zamanlar yaşayabilirsiniz.

ateş çukuru

ateş çukuru

Bahçenizin son derece dikkat çekici bir görüntüye kavuşmasını sağlayacak olan ateş kuyusu aynı zamanda arkadaşlarınızla ya da aileniz ile mükemmel bir buluşma noktası olacaktır.

Ateş Çukuru Seçimleri

Ateş çukurları hem ısınmayı sağlayan hem de aydınlık bir alan yaratan dekoratif bahçe aksesuarlarıdır. Tamamen dekorasyon amaçlı olarak hazırlanan modellerin yanı sıra son derece kullanışlı seçimlere de yer verebilirsiniz. Birçok yiyeceğinizi burada pişirebilir, kahvenizi közde yapabilir ya da çayınızı demleyerek sıcacık bir keyif yapabilirsiniz.

  • Hazır Dekoratif Ateş Çukurları

Ateş çukurlarını bahçenizde dekoratif olarak yer etmesini istiyorsanız hazır satılan modellerden faydalanabilirsiniz. Su ve ateşin birlikteliğini sunan farklı dekoratif ateş kuyularının yanı sıra orta sehpa görünümlü olan tasarımlarda bulunuyor.

bahçede ateş çukuru

bahçede ateş çukuru

  • Ateş Çukurunuzu Kendiniz Yapın

Dekoratif modeller hoşunuza gitmiyor ise kendinizde doğal bir ateş çukurunu hazırlayabilirsiniz. Bahçede belirlediğiniz bir alana çukur kazmanız ve sonrasında tuğlalar ya da taşlar ile kaplayarak hazırlamanız mümkün. Bunun yanı sıra ateş kuyusu için sunulan kazanlarda bulunuyor. Ateş çukuru kazanını da açacağınız çukura koyarak kullanabilirsiniz. Bunun dışında da farklı birçok materyali kullanarak ateş kuyunuzu hazırlayabilirsiniz.

Yanıtla