Stüdyo Dairelerde İç Mekân Tasarımı Nasıl Olmalı?

Stüdyo dairelerde güzel iç mekân tasarımlarıyla oturmak huzur vericidir. Stüdyo daireler genellikle az odalı olmasından dolayı tasarımdan yoksun kalırlar. Fakat stüdyo dairelere yapılan modern tasarımlarla mükemmel evler yaratmak mümkündür. Şehirlerde yaşayan insanların çoğalmasıyla birlikte evlerde günden güne daha minimalize hallere bürünüyor. Buna bağlı olarak stüdyo daire kullanımı da artış gösteriyor. Peki en yaratıcı stüdyo daire tasarımları nelerdir?

Farklı Tonlamalara Sahip Renk Seçimi

Renklerin görüntü açısından oldukça öneme sahip olduğu kaçınılmaz. Her renk bir anlam taşır ve kendi içlerinde derinlik değerlerine sahiptirler. Derinlik değerine örnek olarak simsiyah bir evde kendinizi basık ve huzursuz hissedersiniz fakat aksine beyaz bir evde ferah ve huzurlu hissi yaşarsınız. İşte bu renklerin insanda yarattığı hisler ve derinliklerden dolayı kaynaklanır. Stüdyo evlerde farklı tonlama detayını kullanmalısınız. Örnek vermek gerekirse beyaz bir duvar ve haki renkte koltuk ve yataklar oldukça şık ve modern bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

Yatağı Yükselterek Alan Yaratmak

Bu iç mekan tasarımı henüz Türkiye’de tercih edilmese de oldukça önem taşıyan bir detaydır. Evin küçük olması sebebiyle her bir alanın verimli kullanılması gerekir. Bir insan boyu yukarıda olan, merdivenli bir yatak tercih etmek stüdyo evin iç tasarımını güzelleştireceği gibi bolca bir kullanım alanı da sağlayacaktır. Örneğin altı ufak bir oda şeklinde olan yüksek yataklar tercih edebilirsiniz. Bu sayede alttaki oda kısmında istediğiniz işi yapabilecek bir genişlik sağlamış olursunuz.

Cam Duvar Kullanmak

Cam duvarlar stüdyo dairelerde mükemmel bir iç mekan tasarımı örneğidir. Cam duvar kullanmak, dinamik ve modern bir görüntü elde etmeyi sağlayarak stüdyo daireyi de olduğundan büyük ve ferah gösterir. Cam duvarları renkli olarak da tercih edebilirsiniz. Rengini odanın duvarları ve içerisinde kullanılan malzemelere göre seçtiğinizde muazzam bir görüntü elde edeceksinizdir.

Gizlenebilen Eşyaları Tercih Etmelisiniz

Gizlenebilen eşyalar küçük bir alana sahip evlerde oldukça önem taşıyan detaylardır. Stüdyo dairelerde yemek masası, yatak, masalar ve daha birçok açılır, kapanır ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler sayesinde ihtiyaç olduğu zaman açıp kullanıp, ihtiyaç dışı zamanlarda gizleyerek alandan tasarruf etmeniz mümkündür.

Yanıtla