Diyette Bilinçaltı Temizliğinin Önemi

Kilo alımı sonrasında sıklıkla yer açılan diyet programlarının birçoğu başarısızlık ile sonlanabiliyor. Yapılan araştırmalara göre diyet uygulamalarına yer veren kişilerin aslında kilo alımını tetikleyen detaylar üstünde yoğunlaşmaları ve bu anlamada çaba sarf etme durumları ise yok denecek kadar azdır. Bu sebep ile uzmanlar aslında kilonun neden alınmış olabileceğini ve diyet uygulamasının neden başarısız olduğunun da anlaşılmasının elde edilmesinde bilinçaltını işaret ediyorlar.

diyet hataları

Bilinçaltı yalanan bazı olayları ya da durumları kayıtlayarak bedensel ya da psikolojik sorunların yaşanmasına sebep olabiliyor. Bu neden ile detaylı bir tetkikin yapılması ve bilinçaltı temizliğine yer verilmesinin önemini işaret ediyorlar.

Bilinçaltı Temizliği Ne Zaman Gereklidir?

Bilinçaltı temizliği yaşamın her alanında gereken bir durumdur. Bu durum bazen alınan fazla kilolar bazen de tam terci durumlar ile karşımıza çıkabilir. Eğer öfkelendiğinizde, sinirlendiğinizde, üzüldüğünüzde kendinizi yemek yerken buluyorsanız bu durumun sebebi bedensel değil ruhsal açlıktır.

Ruhsal açlığın giderilmediği durumlarda ise bedensel açlığında giderilmesi mümkün olmaz. Hangi diyet uygulamasına yer verirseniz verin başarı oranınız son derece düşüktür. Bu neden ile de öncelikle bilinçaltı temizliğine yer vererek ruhsal anlamda neyin yeme isteğine sebep olduğunun anlaşılması gerekir.

Bilinçaltı temizliği işlemi bir tedavi uygulaması olup konusunda uzman olan hekimden destek alarak sonuca ulaşılması gerekir. Tedavi sonrası zayıflamada kendiliğinden yaşanacak ve diyette de ihtiyaç duymayacaksınız.

Yanıtla