Bebeklere Oto Koltuğu ve Bebek Arabası Seçerken Önemli Hususlar

Ebeveynler bebekleri her türlü ihtimali göz önüne alarak korumak ve kollamak zorunda oldukları için hayatın her alanında onlar için geliştirilen özel ürünleri tercih etmeleri gerekir. Üstelik yalnız bu ürünleri tercih etmek yeterli değildir, ürün seçiminde titiz davranmak seçeneklerin en ideal olanını tespit etmek de önemlidir.

Araç sahibi olan ailelerde bebeklerin kucakta yolculuk etmemeleri için özel oto koltuğu almaları önemlidir. Kaza ihtimaline karşı da önlem olması adına alınacak oto koltuğunda bebeğin büyüse de kullanılabileceği boyutlara uygunluk taşımasına dikkat etmek gerekir. İlk dönemlerde bebekler sabit bir şekilde bir yere tutunamayacakları için bebeğin sarsıntılarda zarar görmemesini sağlamalıdır.

bebek oto koltuu

bebek oto koltuu

Bebek Arabası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Nüanslar

Oto koltuğu seçiminde olduğu gibi bebek arabası seçiminde de uzun yıllar kullanılabilecek kapasite ve kaliteye sahip olan seçeneklere yönelmek gerekir. Bu hem maddi anlamda tasarruf sağlanabilmesi için hem de bebeğin olabilecek en ideal biçimde rahat edebilmesi için önem taşır.

Oto koltuklarında oturma yönüne, araç modeline uygunluğuna önem göstermek gerektiği gibi bebek arabalarında da çift yönlü kullanıma müsaade etmesi, süspansiyon sisteminin bulunması, yaş aralığının uygun ve abartılı olmamak kaydıyla geniş olması gibi nüanslara dikkat edilmeli. Bebeklerin cildi çok hassas olduğu için tahriş yaratmayacak kumaşlarla üretilmiş olmasına özen gösterilmelidir. Farklı derecelerde aşamalı yatak olma özelliği ve sırt desteği bulunması da önemsenmelidir.

 

Yanıtla