En Sık Yapılan ve Güvensizliği Gösteren 5 Vücut Dili

Etkileşimlerin vücut dili sinyalleri vardır. Fakat bu senaryolarda, örtülü ya da sahte bir kimliğin ortaya çıkması söz konusu değildir. Tam tersi, ifadeleri ile kişi kendisini daha iyi tanımaya başlar. Dolayısıyla, diğer insanlarla nasıl iletişim halinde olduklarının bilinci ile vücut dilleri aracılığıyla gerçekten ifade etmek istedikleri mesajı ayarlayabilirler.

gülmek

gülmek

  • Alt dudağı ısırma

Bu ifade gizli bir mesaj olduğunu gösterir. İnsanlar genellikle “dudaklarımı ısırırım, bu yüzden bu şey hakkında konuşmak istemiyorum” derler. Bu, yanlış bir yorum; aslında alt dudağınızı ısırdığınızda sakladığınız bir şey olduğu veya bir dereceye kadar söylediğinizle çelişecek bir şey var demektir.

  • Sürekli Kaşla Oynamak

Kıvrılmış kaş, öfke, rahatsızlık veya anlaşmazlık işaretidir. Gerçekten de, çoğu zaman stres yüzünden yaptıklarımızdan bir tanesidir. Ayrıca, bir gözlemi keskinleştirmek istediğimizde veya savunma pozisyonu alırken kaşlarımızı karıştırırız. Fakat bunu sıklıkla yapmak güven eksikliğini yansıtırlar.

  • Göz Kapaklarını Kırpmak

Kontrol edilebilen en zor ifadelerden biridir. Bunun nedeni, sinirlilik yaratan durumlara karşı neredeyse otomatik bir reaksiyon olmasıdır. Normalde dakikada 14-17 kez göz kapaklarımızı kapatırız, ancak sinirlendiğimizde bu sayı önemli derecede artar.

  • Sürekli Gülmek

Gülmek kesinlikle en sıcak  ifadelerden biridir. Fakat birisi gereğinden fazla gülünce olumsuz bir etkisi olabilir. Bu senaryoda, sinirlilik, konsantrasyon eksikliği ya da kabul edilme isteği yatar, aslında sizi doğru bir şekilde değerlendirmede engel haline geliyor.

elleri ovuşturmak

elleri ovuşturmak

  • Konuşurken Elleri Gizleme

Birisi konuşurken ellerini çok fazla hareket ettirdiğinde, diğer insanlar kendilerini daha doğal ve güvenilir olarak görürler, samimiyet hissi yaratır. Öte yandan,  birileri konuşurken elini gizlediğinde tam tersi anlaşılır.

Yanıtla