Sizin Güneş Gözlüğü Stiliniz Hangisi?

Güneş gözlüğü sadece gözlerinizi güneşten korumak ve parlamayı ortadan kaldırmak için değildir, aynı zamanda doğru stili seçmeniz koşuluyla daha etkileyici olmanızı sağlar. Çok fazla modele sahip olmanıza gerek yoksa da, en azından biri yüzünüze uygun olmalı ve de iyi olmalıdır.

Sizin Güneş Gözlüğü Stiliniz Hangisi?

Sizin Güneş Gözlüğü Stiliniz Hangisi?

Temel Güneş Gözlüğü Stilleri

Güneş gözlüklerinin çoğu, hatırlamalarını kolaylaştıran şekillerine göre tanımlanır. Güneş gözlüklerinin sahip olabileceği ana aileler; havai, yuvarlak, kare ve D-çerçevelidir.

Sizin Güneş Gözlüğü Stiliniz Hangisi?

Sizin Güneş Gözlüğü Stiliniz Hangisi?

  • Havai (Pilot) Güneş Gözlükleri: Benzersiz, damla şekilli, metal çerçeve gözlükler başlangıçta uçuş sırasında pilotların gözlerini korumak için geliştirildi. O zamandan beri havailer özellikle erkekler için bir favori haline geldi. Bu stilin uzun şekli, uzun bir yüzün görünümünü oluşturmak ve özellikleri dengelemek için kullanılabilir.
  • Yuvarlak Güneş Gözlükleri: Gözlüklerin farklı stili, yuvarlak bir çerçeveye ve benzersiz bir görünüm yaratan camlara sahiptir. Yuvarlak güneş gözlüğü, şık bir seçim olsa da, yanlış yüz şekli ile eşleştirildiğinde, yuvarlak gözlükler dikkate değer derecede uygun olmayan görünecektir.
  • Kare Stil Güneş Gözlükleri: Yuvarlak çerçeveler yumuşak ve kavisli iken, kare çeşitler keskin ve açılıdır. Yuvarlak gözlükler, cesur özellikler ve keskin çene çizgilerini yumuşatmak için ideal olsa da, kare biçimler, yuvarlak çene ve ince kemik yapısını vurgular.
  • D Çerçeveli Güneş Gözlükleri: Düz, üstteki çubuk ve yuvarlatılmış camlara sahip olan bu şekil D yatay olarak stilize edilir. Siluet, yüksek kollarıyla, alçak, yuvarlatılmış camları ile pilot gözlüklere benzer olmasına rağmen, D çerçeveli camlar genellikle düz metalik olmayan çerçeveleriyle ve genellikle daha küçük boyutları ile ayırt edilir.

Yanıtla