Ortak Akıl Kurumsallaşma Danışmanlığı

Kurumsallaşma, özel veya kamu kuruluşlarının piyasa ve günün koşullarına orantılı yönetim ve düzenleme yapılarını meydana getirir. Bu sırada gerekli düzenleri kurmaları, kuruma mahsus davranış, norm, standart ve prensipleri belirleyerek bunları nominal hale getirmeleri ve bir eksiksiz olarak uygulamalarıdır. Belirlenen kuralların, değerlerin ve sosyal etkileşim biçimlerinin devamlı bir biçimde gelişmesi, standartlaştırılması ve bunların devam ettirilmesi ve lazım olduğunda yenilenmesi sürecidir.

Kurumsallaşma danışmanlığı, gelişmekte olan küçük-orta ölçekli şirketlerin gelişmenin gerektirdiği düzen ve altyapıları yaşama nakletmeye yardımcı olmayı amaçlar. Bu yolda ilerleyen şirketlerin karşısında uzun bir yol vardır ve çoğunlukla birden fazla projeyi aynı anda yürütmeye çalışmaktan kaynaklanan problemlerle karşı karşıya kalırlar. Kurumsallaşma yolunda öncelikleri tanımlamak ve gelişim adımlarını sindirerek ilerlemek en mühim mevzudur. Bu sebeple, kurumsallaşma danışmanlığı, yapılacak tanı çalışmasıyla harekete geçmeli ve şirkete has planlanan yol haritası, doğru adımları tam zamanında atabilmek için bir yön göstericidir.

Kurumsallaşma Danışmanlığı Yararları

– İşletmeler daha sistemli çalışır.
– İşletme yarış gücünü artırır.
– Denetim sağlamak kolaylaşır.
– Yanlış yapma oranı azalır.
– Amaçlara ulaşmaya kolaylık sağlar.
– Görev ve sorumluluklar bellidir.
– İşveren-Yöneticiler zamanı daha verimli kullanır.
– Değişik bakış açıları oluşur.
– Bütçe ve görev planları daha açıktır.

Ortak Akıl Danışmanlık, uzman kadrosu ile pratiğe dayalı ve bizzat işletmenin gerçeklerini dikkate alarak tüzel kişiler için Kurumsallaşma Danışmanlığı Hizmeti sunmaktadır. Kurumsallaşma danışmanlığı dahilinde düzenlenmenizin kurumsallaşmasını en baştan sona doğru tasarlıyoruz. Bu plan dahilinde yapılması gerekli uygulama adımlarının ilerletilmesini, çalışmaların hepsinin sağlıklı gelişmesine ortakakildanismanlik.com olarak sizlere maksimal katkıda bulunmasını sağlıyoruz.

Kurumsallaşma danışmanlığında bir hayli altyapısal ve sistemsel mevzu yer alabilmektedir.

Yanıtla