Duş Başlığını Temizleme Yöntemi

Banyo temizliğinin yapılması günlük temizlik işleri arasında yer almaktadır. Günlük olarak yapılacak olan temizlik işlemlerinde uygulanan gerekli çalışmalar sırasında özellikle banyo da en çok ihtimal edilen ise duş başlıklarıdır. Suyun kireç oranına göre zaman içinde tıkanıklığında oluşabildiği dış başlıklarında sürekli olarak nemin bulunması ise bakteri oluşumuna etki ederek siyah lekelere de sebep olabiliyor.

Duş başlığı temizlik işlemlerinde uygulanacak birçok farklı yöntem vardır. Bu yöntemleri uygulayarak hem duş başlığınızda gerekli hijyeni elde ederken hem de tıkanıklık gibi bir sorun ile karşılaşmadan başlığı kullanmanın da avantajına sahip olabilirsiniz.

Kireç Sökücü Ürün Kullanımı

Duş başlığın oluşabilen kireç sebebi ile başlık deliklerinde tıkanıklıklar oluşabilir. Bu gibi bir durum ile karşılaşmanız durumunda ya da bu gibi bir durum ile karşılaşmanın önüne geçmek için ise kireç sökücü ürünlerini kullanabilirsiniz. Kireç sökücüyü bir kap içine ya da poşette koyarak sonrasında duş başlığınızı içine koyup bir süre bekletin. Kireçten arınma gerçekleşecektir.

Sirke ve Karbonat Karışımı

Duş başlığının temizlenmesinde hem parlaklığın elde edilerek su lekelerinin çıkarılmasında hem de siyah lekelerin çıkması için sirke ve karbonatı krem şeklinde karıştırarak başlığa uygulayın. Bu işlem sonrasında ise bir süre bekletin. Ilık su ile temizleme yapmanız ile beraber lekelerden arınma gerçekleşirken aynı zamanda duş başlığınız da derinlemesine temizlenmiş olacaktır.

Yanıtla