Zamak Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Sayısız ürünün imalatında kullanılan metal olarak bilinen zamak aslında homojen karışımlı bir alaşımdır. Ülkemizde ve dünya genelinde aranan bir madde olan bu alaşımın en kaliteli dökümleri tesislerimizde yapılmaktadır. Konuya hâkim olmayanların zamak nedir? şeklindeki sorularına, kısaca alaşım metal diyebiliriz.Dünya genelinde yapılan elektrik üretiminde kullanılan malzemelerin yüzde onu zamaktan ibarettir. Bunun en önemli sebebi ise bu alüminyum, bakır ve magnezyum alaşımının ileri derece iletken olmasıdır. Berk zamak döküm olarak sanayimizde kullanılan zamak döküm parçaların büyük çoğunluğunu üretmekteyiz.

Zamak Nerelerde Kullanılır?

Zamak dökümlerin, elektronikten mobilyaya tekstil makinalarından aydınlatmaya kadar oldukça geniş bir kullanım alanı vardır. Hafif ancak dayanıklı bir alaşım olduğu için çok tercih edilmektedir. Yurt içinde ve yurt dışında birçok firmaya zamak döküm üreten firmamız sosyal sorumluluklarının da farkındadır.Üretim aşamalarında tamamen doğaya saygı gösteren firmamız, bu konuyla ilgili kanun ve yönetmeliklere saygılıdır. Dileyen müşterilerimiz için hazır kalıp imalatı da yapan işletmemizde, özel üretimlere yönelik tasarımlar bulunur. Müşterilerimiz tarafından uygun bulunan bu tasarımlar seri imalatla kısa zamanda üretilir.

Zamak Döküm Yapmak Zor mudur?

Bütün işlerin kendine göre bir zorluğu vardır. Ağır sanayi vasfına giren döküm işleri de biraz daha yorucudur diyebiliriz. Ancak konusunda uzman personelimiz ve tecrübelerimiz sayesinde, her çeşit zamak dökümü kısa sürede yapmaktayız. Ayrıca firma olarak dileyen müşterilerimiz için yüzey taşlama ve düzeltme hizmet de sunuyoruz.Sahip olduğumuz son teknoloji ürünü makinelerimiz sayesinde tesislerimize getirilen bilumum metal parçaları taşlamaktayız. Metal yüzeylerin çabuk deforme olmasını engelleyen yüzey taşlama işi de firmamızın uzmanlık alanları arasındadır.

Zamak Döküm Nerede Yapılır?

Zamak alaşımlı malzemelerin döküm halinde üretilmesi için uygun tesisler gereklidir. Bu tesislerde her türlü şekillendirmeyi sağlayacak tezgahlar bulunmalıdır. Ayrıca döküm amacıyla kullanılan yüksek ısı fırınları gereklidir.Tüm bunları sağladıktan sonra çevre koruma amacıyla zorunlu tedbirler alınmalıdır. Yıllardır döküm işleri konusunda tecrübe kazanmış olan firmamız, bütün bu özelliklere sahiptir. Sektörde yirmi yılı aşkın geçmişiyle firmamızın yapmış olduğu işleri ve referansları https://www.berkzamakdokum.com/zamak-nedir adlı sitemizde görebilirsiniz.

Yanıtla